W pułapce ekranów - konferencja „Uwaga! Smartfon” już 6 czerwca w Katowicach
Zdjęcie: Pixabay.com

W pułapce ekranów - konferencja „Uwaga! Smartfon” już 6 czerwca w Katowicach

6 czerwca br. (wtorek) odbędzie się w Katowicach kolejna edycja konferencji „Uwaga! Smartfon”. Wydarzenie, którego organizatorem jest Fundacja Projekt.pl, tradycyjnie poświęcone będzie zagadnieniom cyfryzacji i problemom wynikającym z nadmiernego korzystania z urządzeń elektronicznych przez dzieci i młodzież. Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, który jest partnerem konferencji, będzie reprezentował jego prezes, dr hab. prof. UAM Michał A. Michalski.

 
870 Dzialaj z nami
 
„Uwaga! Smartfon" 2023 jest w opinii organizatorów największym w Polsce wydarzeniem poświęconym kwestii cyfrowych zagrożeń. Tegoroczna edycja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
 

Specjaliści z całego świata

W ramach konferencji odbędzie się 7 inspirujących paneli tematycznych, przeprowadzone zostaną 4 unikatowe warsztaty i dojdzie do 3 wystąpień. W Katowicach obecnych będzie aż 40 ekspertów z całego świata, wśród nich goście specjalni - wybitni specjaliści z dziedziny pedagogiki, psychologii i psychiatrii oraz eksperci i popularyzatorzy wiedzy o zagrożeniach cyfrowych:
 
870 KADR S i V 2023 05 08
 
Gary Small - profesor psychiatrii w Hackensack University Medical Center w USA., ekspert w dziedzinie starzenia się i zdrowia mózgu;
 
Gigi Vorgan – amerykańska współautorka (wraz z mężem, prof. Garym Smallem) 12 niezwykle popularnych książek na temat zdrowia mózgu, starzenia się i psychologii;
 
870 KADR Z i S 2023 05 08 1
 
Andrzej Zybertowicz – polski socjolog, profesor nauk społecznych, autor książek i artykułów naukowych, konsultant polityczny;
 
Manfred Spitzer – niemiecki profesor psychiatrii, kierujący Uniwersyteckim Szpitalem Psychiatrycznym w Ulm oraz założonym przez siebie Transfer Center for Neuroscience and Learning.
 

Eksperci z Polski

Wśród ekspertów na konferencji pojawią się m.in.: Jadwiga Emilewicz – poseł na sejm, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Gospodarki Zeroemisyjnej i Europejskiego Zielonego Ładu, była wicepremier i minister; Dariusz Cupiał z Tato.Net; Dorota Bojemska - przewodnicząca Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej czy Bogna Białecka - psycholog, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii oraz Michał A. Michalski - kulturoznawca, ekonomista, badacz wpływu rodziny na gospodarkę oraz polityki rodzinnej, profesor UAM, prezes Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, ekspert Polskiego Forum Rodziców, członek Rady Rodziny przy MRiPS.
 
870 21
 
Wystąpienia i dyskusje dotyczyć będą m.in. o „uzależnieniu od ekranów”, cyfryzacji edukacji, kwestii smartfonów w szkołach i roli nowoczesnych technologii w życiu społecznym.
Więcej informacji na stronie www.uwagasmartfon.pl. Tam także można zarejestrować swój udział w konferencji.
 
Wydarzenie: Konferencja „Uwaga! Smartfon”
Termin: 6 czerwca 2023 r. (wtorek)
Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice
Organizator: Fundacja Projekt.pl
 
CZYTAJ TAKŻE:
 
 
 
 
 
 
Oprac.: wit
Źródło: Fundacja Projekt.pl
Zdjęcia: Fundacja Projekt.pl, Pixabay.com
 
870 Dzialaj z nami
Fixed Bottom Toolbar