Infolinia
Zdjęcie: Pixabay.com

Specjalna infolinia dla obywateli Ukrainy

Telefon zaufania dla osób z Ukrainy uruchomiło Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Ruszyły dwie infolinie: bezpłatna oraz płatna (według taryfy operatora).

Ideą tworzonego telefonu zaufania – jak tłumaczy Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom –  jest nie tylko pomoc w zakresie rozwiązywania problemów związanych z uzależnieniami, ale również udzielenie wsparcia osobom z Ukrainy, które z powodu wojny znalazły się w Polsce i mają potrzebę porozmawiania oraz podzielenia się swoimi doświadczeniami, przeżyciami.

TO NIE PIERWSZA INFOLINIA DLA UKRAIŃCÓW W POLSCE. WIĘCEJ W MATERIALE WIDEO:

{source}<iframe width="731" height="411" src="https://www.youtube.com/embed/v_MA1AsH1CY" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>{/source}

– Osoby, które będą dyżurować, mają doświadczenie w udzielaniu pomocy psychologicznej. Rozmowy w telefonie zaufania będą prowadzone zarówno w języku ukraińskim, jak i rosyjskim. Jednocześnie informujemy, że nadal poszukujemy osób zainteresowanych podjęciem dyżurów w naszym telefonie zaufania dla osób z Ukrainy – czytamy w komunikacie.

Uruchomione zostały dwa numery: 800 11 08 11 (bezpłatny) oraz 22 290 7000 (płatny według taryfy operatora). Infolinia będzie czynna codziennie w godzinach 16.00-21.00.

CZYTAJ TAKŻE:

800 190 590 – to numer infolinii dla pacjentów onkologicznych z Ukrainy [ARTYKUŁ TAKŻE W JĘZ. UKRAIŃSKIM]

Pracodawco, masz pytanie dotyczące zatrudnienia obywatela Ukrainy? Zadzwoń!

Szczepienia dzieci z Ukrainy. Co i jak? [ARTYKUŁ TAKŻE W JĘZ. UKRAIŃSKIM]

telefon zaufania

__________

oprac. kjp
źródło: Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii
zdjęcie: Pixabay

Fixed Bottom Toolbar