Infolinię (nr 22 245 61 05) dla pracodawców, którzy będą mieli pytania dot. zgłaszania ofert pracy dla obywateli Ukrainy uruchamia Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Poznajmy szczegóły. 

Jak przypomina resort rodziny, obywatele Ukrainy, którzy na skutek rosyjskiej agresji opuścili swoją ojczyznę, będą mogli legalnie przebywać w Polsce przez 18 miesięcy, z możliwością przedłużenia tego okresu i zostanie im zagwarantowany dostęp do polskiego rynku pracy.

– Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchamia infolinię 22 245 61 05 dotyczącą sposobów składania ofert pracy do urzędów pracy i zatrudniania obywateli Ukrainy. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 -15:00. Eksperci będą odpowiadać na pojawiające się pytania i zagadnienia. Pytania będzie można kierować również drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – informuje MRiPS.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Infolinia krok po kroku:

Po wybraniu numeru 22 245 61 05:
· wybierz 1 jeżeli chcesz uzyskać informacje dotyczące zgłaszania ofert pracy do urzędów pracy
· wybierz 2 jeżeli chcesz uzyskać informacje dotyczące zatrudniania obywateli Ukrainy

Jesteś pracodawcą i chcesz zatrudnić obywatela?

– Jeżeli jesteś pracodawcą i chcesz zatrudnić obywatela Ukrainy zgłoś swoją ofertę pracy poprzez formularz online na stronie https://www.praca.gov.pl lub na email urzędu pracy, lub osobiście w najbliższym powiatowym urzędzie pracy. Pamiętaj, aby w uwagach oferty dodać komentarz, że oferta skierowana jest do obywateli Ukrainy. Na każdym etapie składania oferty pracy możesz liczyć na wsparcie – oprócz infolinii MRiPS – pracowników urzędów pracy lub konsultantów Zielonej Linii tel. 19524.

infolinia dla pracodawców

W celu zgłoszenia oferty pracy przygotuj następujące informacje:

* nazwę firmy, adres, numer telefonu, numer identyfikacji podatkowej
* nazwę stanowiska pracy, liczbę wolnych miejsc pracy w ramach stanowiska z uwzględnieniem liczby wolnych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych
* ogólny zakres obowiązków
* miejsce wykonywania pracy
* rodzaj umowy stanowiącej podstawę wykonywania pracy
* wysokość proponowanego wynagrodzenia brutto
* datę rozpoczęcia pracy, informację o systemie i rozkładzie czasu pracy, system wynagradzania, wymiar czasu pracy i okres zatrudnienia w przypadku pracy na podstawie umowy o pracę albo okres wykonywania umowy w przypadku umowy cywilnoprawnej
* jakie są oczekiwania wobec kandydatów do pracy, w tym: poziom wykształcenia, umiejętności, uprawnienia, doświadczenie zawodowe, znajomość języków obcych z określeniem poziomu ich znajomości.

Aby zwiększyć dostępność oferty pracy dla obywateli Ukrainy poproś urząd pracy o przetłumaczenie oferty na język ukraiński. Możesz też sam przesłać tłumaczenie oferty na język ukraiński co przyspieszy jej realizację. Twoja oferta zostanie wprowadzona do systemu teleinformatycznego urzędów pracy i upowszechniona w Centralnej Bazie Ofert Pracy - https://oferty.praca.gov.pl (w tym w języku ukraińskim).

CZYTAJ TAKŻE:

Preferencje podatkowe dla obywateli Ukrainy

Drożyzna trwa w cieniu wojny na Ukrainie

Chcesz pomóc uchodźcom z Ukrainy jako pracodawca? Podpowiadamy, jak.

_________

oprac.: kjp
źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
zdjęcie: MRiPS