Pomoc Ukrainie

Chcesz pomóc uchodźcom z Ukrainy jako pracodawca? Podpowiadamy, jak.

Oferty pracy dla Ukraińców można zgłaszać w najbliższym powiatowym urzędzie pracy lub poprzez formularz online na stronie praca.gov.pl. Przyszli pracodawcy powinni w komentarzu do oferty zaznaczyć, że jest ona skierowana do obywateli Ukrainy. O czym jeszcze powinni pamiętać?

W celu zgłoszenia oferty pracy przygotuj następujące informacje:

  • nazwę firmy, adres, numer telefonu, numer identyfikacji podatkowej,
  • nazwę stanowiska pracy, liczbę wolnych miejsc pracy w ramach stanowiska z uwzględnieniem liczby wolnych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych,
  • ogólny zakres obowiązków,
  • miejsce wykonywania pracy,
  • rodzaj umowy stanowiącej podstawę wykonywania pracy,
  • wysokość proponowanego wynagrodzenia brutto,
  • datę rozpoczęcia pracy, informację o systemie i rozkładzie czasu pracy, system wynagradzania, wymiar czasu pracy i okres zatrudnienia w przypadku pracy na podstawie umowy o pracę albo okres wykonywania umowy w przypadku umowy cywilnoprawnej,
  • jakie są oczekiwania wobec kandydatów do pracy, w tym: poziom wykształcenia, umiejętności, uprawnienia, doświadczenie zawodowe, znajomość języków obcych z określeniem poziomu ich znajomości.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD MATERIAŁEM WIDEO:

{source}<iframe width="683" height="384" src="https://www.youtube.com/embed/RXEooeTfgzc" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>{/source}

– Aby zwiększyć dostępność oferty pracy dla obywateli Ukrainy poproś urząd pracy o przetłumaczenie oferty na język ukraiński. Twoja oferta zostanie wprowadzona do systemu teleinformatycznego urzędów pracy i upowszechniona w Centralnej Bazie Ofert Pracy – https://oferty.praca.gov.pl (w tym w języku ukraińskim) – informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Pracodawco pamiętaj!

Na chwilę obecną aby zatrudnić legalnie obywatela Ukrainy musisz uzyskać dla niego jeden z dokumentów tj. zezwolenie na pracę lub oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy.

  • Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy możesz uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w terminie 7 dni na okres do 24 miesięcy.
  • Zezwolenie na pracę możesz uzyskać u właściwego Wojewody w terminie ok. 30 dni na okres do 3 lat.
CZYTAJ TAKŻE:
 
 
 
 
Polscy pracodawcy dla Ukrainy

__________

oprac.: kjp
źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
zdjęcie: Pixabay

 

tagi:

pomoc Ukrainie

pomagamy Ukrainie

jak pomagać Ukrainie

 

Fixed Bottom Toolbar