Rodzina – wartość i zadanie – konferencja z udziałem naszych ekspertów
Zdjęcia: Archiwum EL/A. Makowska

Rodzina – wartość i zadanie – konferencja z udziałem naszych ekspertów

25 maja w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbędzie się wideokonferencja ,,Rodzina – wartość i zadanie”. Podczas spotkania poruszone zostaną aktualne tematy dotyczące zagadnień związanych z funkcjonowaniem rodzin w odniesieniu do różnych programów rządowych i samorządowych dedykowanych rodzinom i realizowanych obecnie w Polsce. Przedstawiciele kilku lokalnych samorządów wielkopolskich miast i gmin przedstawią programy prorodzinne działające na ich obszarze.

W spotkaniu wezmą udział, obok wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego, wicewojewody i przewodniczącej Rady Rodziny przy wojewodzie wielkopolskim Anety Niestrawskiej, pełnomocnika wojewody wielkopolskiego ds. rodziny Jacka Sommerfelda, społeczników i samorządowców także przedstawiciele Fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie – Elżbieta Lachman i prezes Michał A. Michalski.

Prof. Michał A. Michalski przedstawi zagadnienie polityki prorodzinnej jako strategii rozwoju gminy, a Elżbieta Lachman opisze jakie szanse na udaną politykę prorodzinną stwarzają centra inicjatyw rodzinnych. Oboje prelegenci są specjalistami w dziedzinie problematyki rodzinnej.

Prof. UAM dr hab. Michał A. Michalski jest kulturoznawcą i etykiem gospodarczym, który bada m.in. związki rodziny i gospodarki. Elżbieta Lachman jest redaktor naczelną Polskiego Forum Rodziców i ekspertką od zagadnień związanych z funkcjonowaniem rodzin w obszarze społecznym. Jest polską prekursorką budowy centrów inicjatyw rodzinnych, z których pierwsze powstało w Poznaniu w 2016 r. Oboje są członkami Rady Rodziny przy Wojewodzie Wielkopolskim.

O dobrych praktykach polityki prorodzinnej z uwzględnieniem rodzin wielodzietnych opowie Szymon Wytykowski ze Związku Dużych Rodzin.

Na konferencji wystąpi też Izabela Świątek, zastępca burmistrza miasta i gminy Pleszew, laureata konkursu ,,Samorząd PRO FAMILIA 2021” w kategorii gmina wiejsko-miejska (o laureatach konkursu pisaliśmy TUTAJ)
 
M Rodzina wartość i zadanie harm 25.05

Źródło: poznan.uw.gov.pl, oprac. wt

Zdjęcia: Archiwum EL/A. Makowska
Fixed Bottom Toolbar