Nowy Rozdział

Książka „Nowy Rozdział”, czyli próba zatrzymania fali rozwodów

– Mamy przyjemność przekazać w Państwa ręce książkę „Nowy Rozdział” będącą podręcznikiem i wsparciem dla narzeczonych i młodych małżeństw – zachęca Fundacja Mamy i Taty. U źródła jej powstania leży bardzo poważny problem: lawina rozwodów.
 
Jak czytamy w słowie wstępnym, z publikacji dowiemy się jak budować jeszcze bardziej udany związek, jak przejść przez rozmaite zawirowania, które pojawiają się we wzajemnej relacji i na co szczególnie zwracać uwagę. Książka zaś powstała jako efekt pracy zespołu najwyższej klasy ekspertów, cyklu badań i analiz, mających na celu przygotowanie do budowania udanego i szczęśliwego związku.
 
Autorką książki jest Katarzyna Niedźwiedź-Szałajko – dziennikarka zawodowo związana z TV Puls, którą namówiła do realizacji projektu Fundacja Mamy i Taty. Skąd taki pomysł i dla kogo jest on przeznaczony, tłumaczyła na łamach „Przewodnika Katolickiego”. Jak zaznaczyła, u jego źródła leży bardzo poważny problem: lawina rozwodów.
 
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD MATERIAŁEM WIDEO:
 
{source}<iframe width="853" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/SLeqDTl83Fw" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>{/source}
 
– Fundacja Mamy i Taty przyczyn upatruje w braku przygotowań do małżeństwa. Małżeństwo jest dziś dla młodej pary jak wyprawa w nieznane. Przy pierwszym potknięciu małżonkowie rozjeżdżają się w dwie strony świata. Nie potrafią przejść razem przez kryzys, bo nie zbudowali na tyle mocnej relacji – mowiła autorka.
 
Jak zaznaczyła, podręcznik to kompendium wiedzy dla narzeczonych i młodych małżonków. Świadomość konkretnych środków budujących więź, ale i czynników destrukcyjnych, daje szansę stworzenia razem czegoś trwałego – związku na resztę życia.
 
– Na dobre i na złe, z całą świadomością, że te trudne momenty w życiu każdego małżeństwa nadejdą. Moja rola w procesie powstawania tej publikacji to taka kropka na „i”. Każdy rozdział przygotowali doskonali eksperci, ja nadałam temu wspólny styl, jak najbliższy młodemu czytelnikowi.
 
PODRĘCZNIK DO POBRANIA TUTAJ
 
nowy rozdział podręcznik
CZYTAJ TAKŻE:
 
__________
 
oprac.: kjp
źródło: Fundacja Mamy i Taty, „Przewodnik Katolicki”
zdjęcie: Fundacja Mamy i Taty
Fixed Bottom Toolbar