czulypoznan

Pomoc Ukrainie. Stolica Wielkopolski na wysokości zadania

W całej Polsce jak grzyby po deszczu wyrastają punkty zbiórki darów dla ogarniętej wojną Ukrainy. W Poznaniu Miejski Punkt Pomocy „Poznań dla Ukrainy” wystartował przy ul. Bukowskiej 27/29. Dary dla potrzebujących można przynosić w godz. 10:00-20:00. Koordynacją punktu zajmują się pracownicy wydziału zdrowia i spraw społecznych tutejszego magistratu.

Poznański Urząd Miejski informuje, iż najbardziej potrzebne obecnie artykuły, to: koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, termosy/kubki termiczne, kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, mydło itp.), środki pomocy medycznej: opatrunki, bandaże itp., proszki/płyny do prania i płukania odzieży, gotowe dania w słoikach, takie jak m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp., produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron.

Miejski Punkt Pomocy Poznań

– Zebrane artykuły zostaną przekazane uchodźcom z Ukrainy, przewiezione do miejscowości przygranicznych oraz zabezpieczone w Poznaniu, celem zapewnienia opieki uchodźcom tutaj, na miejscu. Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację, informacja o potrzebnych produktach aktualizowana będzie na kanale @czulypoznan na Facebooku. Przed odwiedzeniem punktu prosimy o zapoznanie się z aktualnym zapotrzebowaniem – apelują organizatorzy akcji.

czulypoznan

– Zainteresowanie dobroczynnością jest ogromne, więc staramy się obecnie skoordynować działania i włączyć do konkretnej pracy mieszkanki i mieszkańców Poznania – mówi cytowany przez „Rzeczpospolitą” Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – Chcemy najlepiej wykorzystać ich potencjał do pomocy uchodźcom. Dla naszych przyjaciół z Ukrainy wszystkie gesty i inicjatywy służące wsparciu i pomocy, mają szczególne znaczenie, bo są dowodem na solidarność i dodają im otuchy.  

CZYTAJ TAKŻE:

Zasady przyjmowania dzieci z Ukrainy do polskich szkół

Rodzicu, pomóż dzieciom na Ukrainie!

Wojna na Ukrainie: na prośbę rodziców dyrektorzy mogą zawiesić zajęcia w szkołach

__________

oprac.: kjp
źródło: Urząd Miejski w Poznaniu, Rzeczpospolita
zdjęcie: Urząd Miejski w Poznaniu

Fixed Bottom Toolbar