aplikacja LikarPL

LikarPL pomoże porozumieć się pacjentom z Ukrainy z lekarzami

LikarPL to uruchomiona przez Ministerstwo Zdrowia aplikacja, która ułatwić ma porady lekarskie dla obywateli Ukrainy. Założenie jest następujące: szybka diagnoza i sprawna komunikacja między pacjentem i lekarzem, który nie posługuje się językiem ukraińskim.

Nowa „apka” składa się z dwóch części (modułów) – dla pacjenta i dla lekarza. W te pierwszej natrafimy na specjalny formularz, który oczywiście należy wypełnić. Dzięki temu lekarz będzie mógł przygotować się do konsultacji medycznej. Wspomniana ankieta dostępna jest w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim oraz angielskim, a można ją wypełnić zarówno na komputerze jak i telefonie. Gdy wypełnimy formularz otrzymamy indywidualny numer. Koniecznie musimy go zapisać. O niego, jak i o datę urodzenia (celem weryfikacji) spyta nas później lekarz przed udzieleniem konsultacji. 

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD MATERIAŁEM WIDEO:
 
{source}<iframe width="683" height="384" src="https://www.youtube.com/embed/VYOtrlAGfPU" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>{/source}
 
Kolejna część aplikacji, moduł dla lekarza, jest już wykorzystywana podczas wizyty. Jak informuje resort zdrowia, dzięki aplikacji w czasie konsultacji medycznej język ukraiński/rosyjski będzie tłumaczony na język polski oraz język polski na język ukraiński/rosyjski.

– Gdy pacjent będzie mówił po ukraińsku, to lekarz otrzyma transkrypcję w języku polskim. Lekarz będzie wykorzystywać język polski, a pacjent otrzyma transkrypcję w języku ukraińskim. Moduł zapewnia sprawną komunikację pomiędzy lekarzem i pacjentem. Zarówno formularz, jak i transkrypcja rozmowy będą mogły być wygenerowane do pliku pdf i wydrukowane. Wygenerowany plik będzie dostępny w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim oraz angielskim.

Aplikacja została udostępniona pod LINKIEM
 
aplikacja
 
CZYTAJ TAKŻE:
 
 
__________

oprac.: kjp
źródło: Ministerstwo Zdrowia
zdjęcie: Pixabay
Fixed Bottom Toolbar