PomagamUkrainie.gov.pl, bo o te witrynie mowa, to miejsce, które – jak tłumaczy Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – umożliwia i ułatwia koordynację pomocy humanitarnej. Dzięki temu narzędziu osoby oraz organizacje potrzebujące pomocy, a także osoby zainteresowane jej udzieleniem, dowiedzą się, jak to zrobić. Strona dostępna jest także w wersji ukraińsko i angielskojęzycznej.
 
Na stronie wita nas konkretny komunikat: Szukasz ratunku przed wojną? Chcesz wesprzeć uchodźców? Tu znajdziesz pomoc lub jej udzielisz! Na starcie wybieramy jedną z dwóch opcji: "Chcę pomóc" (dla pragnących wesprzeć uchodźców przez udzielenie schronienia czy w innej formie) lub "Potrzebuję pomocy" (dla osób właśnie opuszczających Ukrainę lub przybyłych z niej do Polski). W obu przypadkach wypełniamy krótki formularz.
 
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD MATERIAŁEM WIDEO:
 
Przy pomocy formularza dostępnego na stronie, można określić formę pomocy, którą chce się uzyskać. Wśród tych znajdują się m. in.: wsparcie materialne, w tym przekazywanie żywności, chemii, środków medycznych i opatrunkowych, koców, śpiworów, łóżek polowych, odzieży, produktów niezbędnych dla dzieci; pomoc związana z udzieleniem miejsca zamieszkania lub schronienia; wsparcie w zakresie przewożenia pomocy na terytorium Ukrainy, ale także i potrzebujących osób; wsparcie osobiste w postaci wolontariatu; pomoc psychologiczna czy pomoc prawna.
 
Pomagam Ukrainie
Pomagam Ukrainie
 
__________
oprac: kjp
źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
zdjęcie: MSZ
 
CZYTAJ TAKŻE: