Wspólne rozliczenie rodziców i dzieci
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay.com

Czy podatki rodziców będą zależeć od ilości dzieci? - tajemnicza zapowiedź minister rodziny

Zmiany polegające na wspólnym rozliczeniu rodziców i dzieci z zastosowaniem ilorazu zależnego od liczby dzieci – zapowiedziała szefowa resortu rodziny i polityki społecznej. W dalszej części artykułu znajdziecie Państwo także instrukcję, jak złożyć e-PIT w tym roku.

W rozmowie z Wirtualną Polską minister Marlena Maląg ujawniła, że podległy jej resort pracuje właśnie nad rozwiązaniami, które to – jak określiła – w procesie długofalowym polityki prorodzinnej powinny być wprowadzone, jeżeli chodzi o wpływ podatków na sytuację demograficzną.

Dopytywana o konkrety stwierdziła, iż resort analizuje różne modele, ale takim modelem, który chciałby docelowo wprowadzić, jest wspólne rozliczanie się rodziców – i samotnych i małżonków – z zastosowaniem ilorazu zależnego od liczby dzieci.

Jak dodała, byłoby to rozwiązanie o charakterze prorodzinnym, a rząd „dąży do tego, żeby wyjść z pułapki niskiej dzietności”. Z uwagi jednak, że mielibyśmy do czynienia ze swego rodzaju rewolucją w systemie rozliczeń fiskalnych, zmiana w podatkach nie zostałaby wprowadzona w tym roku.

JAK ZŁOŻYĆ W TYM ROKU E-PIT – INSTRUKCJA POD MATERIAŁEM WIDEO

{source}<iframe width="870" height="489" src="https://www.youtube.com/embed/vSaTycYeL8Y" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>{/source}

Jak złożyć e-PIT

Jak złożyć e-PIT

oprac: kjp
źródło: BUSINESS INSIDER
zdjęcie: Pixabay
grafiki: Ministerstwo Finansów

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Od dziś można składać roczne zeznania podatkowe: Złóż e-PIT, a otrzymasz zwrot podatku do 45 dni!

Czy czeka nas emerytalna rewolucja?

 

Fixed Bottom Toolbar