„Zemsta”, przyjaciel i bohater – dziś odbył się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Zdjęcie: Pexels.com

„Zemsta”, przyjaciel i bohater – dziś odbył się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego

Egzamin dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych z języka polskiego trwał dzisiaj, 24 maja 2022 roku, od godz. 9.00 do godz. 11.00. 
 
TUTAJ można pobrać arkusz egzaminacyjny, który został udostępniony przez CKE po zakończeniu egzaminu. 
 
Tegoroczne zadania dotyczyły „Zemsty" Aleksandra Fredry, należało też napisać rozprawkę na temat przyjaźni lub opowiadanie o spotkaniu z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej.
 
600 KADR arkusz 2022 05 24
 

Tematy wypracowań brzmiały następująco:

• Z przyjacielem łatwiej pokonywać trudności. Napisz rozprawkę, w której rozważysz trafność tego stwierdzenia. W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu literackiego.
 
• Napisz opowiadanie o spotkaniu z jednym z bohaterów wybranej lektury obowiązkowej. Wspólna przygoda skłoniła Cię do refleksji, że warto było przenieść się do świata przedstawionego tej lektury. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową.
  
Jak podaje CKE, w tym roku do egzaminu przystąpiło ponad 502 600 uczniów z prawie 12 600 szkół
 
Oprócz tego do egzaminu przystąpiło także około 7 150 uczniów z Ukrainy. Mieli oni wydłużony ze 120 minut do 210 minut czas na napisanie egzaminu.
 
Życzenia „spokoju, koncentracji oraz dobrych wyników" złożył wszystkim zdającym minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na swoim portalu społecznosciowym.
 
300 KADR list Czarnek 2022 05 24 1
 
Dodatkowym terminem egzaminu dla uczniów, którzy z jakichś względów nie mogli dziś do niego przystąpić jest 13 czerwca 2022 (poniedziałek) godz. 9.00.
 
Jutro o godz. 9.00 egzamin z matematyki. Będzie trwał 100 minut.
 
Oficjalne wyniki egzaminów podane zostaną 1 lipca 2022 roku.
 
 
Oprac.: wit
Źródło: dziennikbaltycki.pl, CKE
Zdjęcia: Pixabay.com, Pexels.com
Fixed Bottom Toolbar