Bon turystyczny - kolejne wsparcie finansowe dla rodziców

82554488 3851827968223976 78668072692482048 nSejm uchwalił ustawę (a prezydent Andrzej Duda podpisał ją 18 lipca br.) w sprawie przyznawania rodzicom jednorazowego świadczenia w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia (na dzieci niepełnosprawne 1000 zł). Polski Bon Turystyczny, bo taka jest nazwa tego świadczenia, będzie można wykorzystać - płacąc nim za pobyt dziecka na terenie Polski w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii albo obozie np. harcerskim - do końca marca 2022 r. Wnioski można składać od 31 lipca br.

Z jeden strony bon jest wsparciem dla rodzin, z drugiej zaś - działaniem, które ma pomóc ożywić rodzimą branżę turystyczną zmagającą się ze skutkami ogłoszonego w Polsce stanu epidemii.

„Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+ - można przeczytać na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju. - System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.”

Szczegółowe informacje dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego dostępne są tutaj. Natomiast Polska Organizacja Turystyczna przygotowała odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w związku z bonem, z którymi można zapozna się tutaj.


Zdjęcie ilustracyjne/fot. Agnieszka Podgórska
Fixed Bottom Toolbar