Nastolatki w wirtualnym tunelu

„Nastolatki w wirtualnym tunelu" – nowy poradnik Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii!

„Nastolatki w wirtualnym tunelu" – to tytuł najnowszego mini-poradnika dedykowanego przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii rodzicom nastolatków.
 
„Nastolatki w wirtualnym tunelu” to bogato ilustrowana 20-stronicowa broszura w zeszytowym formacie A5 traktująca o sprawach ważnych w bardzo przystępny sposób.
 
– Drodzy Rodzice, od wielu lat ostrzegamy przed skutkami nadmiernego przywiązania dzieci do smartfona czy komputera. Większość ludzi widzi
problem, ale pojawiają się i takie argumenty: „Taki dziś jest świat”, „Zakaz nic nie da, i tak będą to robić, tyle że po kryjomu” albo „Nie można ograniczać dzieciom dostępu do wirtualnego świata, bo nie dadzą sobie rady w życiu i będą zacofane” – czytamy w słowie wstępnym autorstwa Bogny Białeckiej, psycholog oraz prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii.
 
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD MATERIAŁEM WIDEO:
 
{source}<iframe width="731" height="411" src="https://www.youtube.com/embed/ts35o3k_N5E" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>{/source}
 
– Brzmi to rozsądnie, jednak czy jednak ktokolwiek użyłby podobnej argumentacji, gdyby chodziło o kokainę? Nie jest to przesadzone porównanie. Naukowcy biją na alarm – nasze dzieci uzależniają się od smartfona i nowych technologii tak samo jak od kokainy i innych narkotyków. Skutki? Depresja, zaburzenia uwagi (do ADHD włącznie), obniżenie zdolności uczenia się, empatii a nawet rozmowy twarzą w twarz, potężny niepokój w chwilach odłączenia od Internetu, zwiększona agresywność. A to tylko te najbardziej widoczne problemy (...).
 
– Jak uchronić nastolatka przed sidłami cyberświata, dając mu przestrzeń wolności i zaufania, tak potrzebną w okresie dojrzewania? Jak ograniczyć zgubny wpływ ekranów, nie pozbawiając dziecka kontaktów z rówieśnikami i dobrodziejstw technologicznych? Odpowiadamy w niniejszym mini-poradniku, który powstał dzięki pracy naszych trenerów bezpośrednio z młodzieżą i rodzicami, w odpowiedzi na Wasze potrzeby i pytania –  zapowiada prezes Bogna Białecka.
 
Co ważne, broszury („Nastolatki w wirtualnym tunelu”, a także wcześniejsza pt. „Dzieci w wirtualnej sieci”) zostały sfinansowane wyłącznie ze środków prywatnych darczyńców i to dzięki ich finansowemu wsparciu Fundacja mogła przekazać Polakom 400 tysięcy wydrukowanych egzemplarzy oraz udostępnić wersję elektroniczną.
 
 
nastolatki internet
 
Dane do przelewu tradycyjnego:
Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii
ul. Konarskiego 6/4 61-114 Poznań
Nr konta bankowego fundacji: 38 1090 1476 0000 0001 1625 0228
Możesz nas wesprzeć także 1% KRS : 0000386395
 
Zobacz także:

 
__________
oprac.: kjp
źródło: Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii
zdjęcie: Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii
 
 
Fixed Bottom Toolbar