Krótsza izolacja i kwarantanna - podano terminy zmian

Krótsza izolacja i kwarantanna - podano terminy zmian

Podczas konferencji prasowej minister Adam Niedzielski zapowiedział, iż od 15 lutego będą obowiązywać dla wszystkich nowe zasady dotyczące czasu trwania izolacji. Będzie ona trwała 7 dni (obecnie 10). Będzie obowiązywać od momentu wykonania testu diagnostycznego w kierunku COVID-19. Również od 15 lutego współdomownicy chorego na COVID-19 będą przebywać na kwarantannie wyłącznie w czasie jego izolacji (obecnie jest to czas trwania izolacji plus 7 dni).

Jak dodł szef resortu zdrowia, nadal negatywny wynik testu w kierunku COVID-19 będzie zwalniał z kwarantanny zaszczepionych domowników.


Od 11 lutego zostanie zlikwidowana tzw. kwarantanna z kontaktu. 10 lutego resort będzie wysyłał SMS zdejmujący taką kwarantannę z osób obecnie na niej przebywających


Ponadto od 11 lutego tylko osoby bez ważnego Unijnego Certyfikatu COVID po przyjeździe do Polski będą musiały odbyć 7-dniową kwarantannę.


– Reguły izolacji dla medyków i służb mundurowych pozostają bez zmian - izolacja wynosi 7 dni z możliwością skrócenia w 5. dobie negatywnym wynikiem testu – czytamy w komunikacie.

oprac.: kjp
źródło: gov.pl
zdjęcie: gov.pl

Fixed Bottom Toolbar