Władze miasta Poznania pomogą skruszyć opór rodziców i dyrektorów wobec zajęć antydyskryminacyjnych

microphone 704255 1280Rada Miasta wesprze nauczycieli realizujących w szkołach programy antydyskryminacyjne – zadeklarowała Marta Mazurek, wiceprzewodnicząca Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Do nagrania z konferencji zorganizowanej przez władze Poznania, a podsumowującej programy antydyskryminacyjne realizowane w szkołach publicznych na terenie miasta, dotarli dziennikarze Radia Poznań. Radio cytuje wypowiedź pani wiceprzewodniczącej na swojej stronie internetowej.

Słuchajcie, nie bójcie się Ordo Iuris. Jeżeli potrzebujecie takiego wsparcia, że nękają nas, albo ktoś się boi, przydałoby nam się, słuchajcie, piszcie. My, jako Rada Miasta na pewno też wyjdziemy z takimi oficjalnymi dokumentami, które są bardzo ważne. To nie dlatego, że one Wam pomogą, na duchu Was podtrzymają, ale one będą stanowiły taki pewien głos, który się liczy, który możecie przedstawić również rodzicom, który możecie przedstawić, jeżeli nie wiem, ze strony przełożonych macie Państwo jakieś zapytania.

Podczas spotkania nauczyciele informowali, że spotykają się ze sprzeciwem rodziców uczniów oraz swoich dyrektorów, wobec tego rodzaju zajęć. Wiceprzewodnicząca Mazurek oświadczyła, że w takich przypadkach pedagodzy mogą liczyć na wsparcie władz miejskich. Apelowała do uczestników konferencji, by składali wnioski na programy antydyskryminacyjne, gdyż jest na nie dużo pieniędzy oraz by się samoorganizowali i udzielali wsparcia w realizacji tych programów – podaje radio.

Temat realizacji programów antydyskryminacyjnych wzbudza wiele kontrowersji. Ostatnio zastrzeżenia wzbudziła ankieta skierowana przez Wydział Oświaty UMP do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i średnich. Pisaliśmy o tym TUTAJ:


Źródło: radiopoznan.fm, oprac. wt
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay.com
Fixed Bottom Toolbar