Ruszyły konsultacje w MEN. Pobierz maturalne wymagania egzaminacyjne.

Ruszyły konsultacje w MEN. Pobierz maturalne wymagania egzaminacyjne.

Prekonsultacje propozycji wymagań egzaminacyjnych dotyczących egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024 zainicjowało właśnie Ministerstwo Edukacji i Nauki. Do 10 stycznia może zgłaszać swoje uwagi. Zostaną później przekazane zespołom, które w kolejnym etapie prac dokonają analizy propozycji i zmodyfikują projekt.

Prekonsultacje – jak informuje MEN – to efekt zmiany w egzaminie maturalnym dla absolwentów szkół ponadpodstawowych, w nowej formule, który będzie przeprowadzony po raz pierwszy w roku 2023. Egzamin ten będzie przeprowadzony w roku 2023 i 2024 nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej, a na podstawie wymagań egzaminacyjnych.

– Natomiast dla absolwentów dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych egzamin maturalny w dotychczasowej formule (obowiązującej od 2015 r.) będzie przeprowadzany na podstawie dotychczasowych wymagań egzaminacyjnych, które obowiązywały w roku 2020 i 2021 – podkreśla w komunikacie resort.

Na wszystkie merytoryczne uwagi i opinie w dotyczące propozycji wymagań egzaminacyjnych Ministerstwo czeka do 10 stycznia 2022 r. Należy je przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jak czytamy, wymagania egzaminacyjne zostaną ogłoszone w formie rozporządzenia, a w grudniu 2022 r. przeprowadzony zostanie próbny egzamin maturalny w formule z 2023.

Wymagania egzaminacyjne do pobrania TUTAJ

autor: kjp
źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki
zdjęcie: pixabay.com

Fixed Bottom Toolbar