Rodzice protestują - nagość przed kamerą nie do zaakceptowania 

Rodzice protestują - nagość przed kamerą nie do zaakceptowania 

W tym roku jedna ze stacji telewizyjnych działających w Polsce planuje emisję programu ,,Magia nagości”. Program jest rodzajem telewizyjnego show, w którym uczestnicy na oczach widzów wybierają partnerkę lub partnera na randkę. Jego specyfiką jest to, iż osoby biorące w nim udział dokonują tego wyboru wyłącznie na podstawie nagich ciał potencjalnych partnerów, a dokładniej ich części, ponieważ nie są pokazywane twarze uczestników, tylko reszta ciała z widocznymi organami płciowymi. Polska wersja tego show oparta jest na formacie nadawanym już w kilku krajach Europy.

W Wielkiej Brytanii oburzeni programem widzowie wysyłali skargi, w których podkreślali nieobyczajność, moralną niestosowność i szkodliwy wpływ, jaki program może wywierać na psychikę szczególnie nieletnich i bardzo młodych osób. Projekt został oprotestowany również przez rodziców obawiających się demoralizacji dzieci i młodzieży.
 
Petycję - którą może podpisać tutaj m.in. każdy zainteresowany sprawą rodzic - skierowaną do prezesa stacji Zoom TV, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Rady Etyki Mediów oraz głównych udziałowców KINO Polska S.A., właściciela stacji, wystosowała Fundacja Mamy i Taty. Jej autorzy - apelując o rezygnację z emisji programu, a także o egzekwowanie norm prawnych - zwracają uwagę na szczególne uprzedmiotowienie ciała oraz zwulgaryzowanie ludzkiej seksualności w programie. Ponadto, powołując się na opinie ekspertów twierdzą, iż tego rodzaju program nie tylko narusza przepisy prawne ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Kartę Etyki Mediów, ale przede wszystkim ma negatywny wpływ na widzów, zarówno nieletnich jak i dorosłych.

(wt)

Źródła: serwisrodzinny.pl, wp.pl

Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay.com
Fixed Bottom Toolbar