25 marca (sobota) w Katolickiej Szkole Podstawowej nr 6 w Luboniu (Szkole Siewcy) odbędzie I Ogólnopolski Kongres Wiara. Edukacja. Wychowanie”. Tematem spotkania będzie wzmocnienie kompetencji rodzicielskich.
 

870 Transmisja online


Prostsza droga do świętości

- Nieprzypadkowo organizujemy to wydarzenie w Dzień Świętości Życia. Dobrze wykształcone kompetencje rodzicielskie to prostsza droga do świętości życia naszych dzieci, nie tyle na etapie prenatalnym, co w czasie, gdy zaczynają poznawać świat, a potem dojrzewać – podkreślają organizatorzy z Fundacji „Siewca” im. bł. Edmunda Bojanowskiego.

Wydarzenie skierowane jest do rodziców i nauczycieli, a udział w nim jest bezpłatny. Podejmując temat kompetencji rodzicielskich, organizatorzy zamierzają pokazać punkt widzenia rodziców, specjalistów oraz szkoły.
 
870 Dzialaj z nami


Rodzice, specjaliści i pedagodzy

- Nasi mówcy to rodzice, którzy podzielą się m.in. tym, jak realizują świadome wychowanie w dzisiejszej rzeczywistości społecznej i kulturowej. Następnie do głosu dojdą specjaliści – pedagogowie, psychologowie, familiolodzy, którzy odpowiedzą nam na pytanie, kim jest kompetentny rodzic z punktu widzenia swoich dziedzin. Na koniec oddamy głos środowisku szkolnemu i odpowiemy sobie na pytanie, jak szukać jedności w misji wychowawczej rodziców i szkoły – zapowiada Anna Koźlik, project manager Fundacji Siewca.

Każdy z trzech bloków tematycznych będzie się składał z indywidualnych wystąpień i panelu dyskusyjnego. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. coach rodzinny, pedagog i psycholog Wincenty Pipka, doradca edukacyjny, autor warsztatów o wychowaniu dzieci Janusz Wardak, Karolina i Michał Jach, twórcy projektu „Moc Rodzicielstwa” oraz Magda Jasińska, autorka bloga i miejsca w sieci „Mamine Skarby”.
 
870 Kongres 1080x1080


Wychowanie, wiara i edukacja

- Poprzez nasz kongres chcemy uruchomić cykl tego typu spotkań wokół kwestii wychowania, wiary i edukacji. Podejmujemy te tematy na co dzień na portalu Siewca.pl i realizujemy je w naszej szkole – mówi prezes Fundacji Siewca i dyrektor Szkoły Siewcy Mateusz Mikołajczak.

- Zależy nam również na tym, by konferencja była okazją do spotkań pomiędzy ludźmi zajmującymi się tematem rodziny i wychowania. Jesteśmy przekonani, że wymiana doświadczeń i wzajemna inspiracja to w tych dziedzinach ogromna wartość – podkreśla redaktor naczelny portalu Siewca.pl Jarosław Kumor.

Więcej szczegółów i zapisy na stronie organizatora.
 
DANE:
 
Wydarzenie: I Ogólnopolski Kongres Wiara, Edukacja, Wychowanie – Wzmocnienie kompetencji rodzicielskich
Termin: 25 marca 2023 r. (sobota) godz. 10.00-18.00
Miejsce: Aula Widowiskowa, Katolicka Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Franciszka Blachnickiego, pl. E. Bojanowskiego 7a, 62-030 Luboń
Patronat medialny: Gość Niedzielny, IWORIS Family, Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, Polskie Forum Rodziców
Rejestracja uczestnictwa, program i informacje: konferencja.siewca.pl
 
870 PROGRAM SIEWCA n
 
 

CZYTAJ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:
 
Oprac.: wit
Źródło: Fundacja „Siewca”
Zdjęcia: Fundacja „Siewca”
 
870 Dzialaj z nami