Zrzut ekranu 2020 04 03 o 19.36.49Przymusowy pobyt w domu jest dla dzieci i młodzieży czasem szczególnie trudnym. Nie ma zajęć dodatkowych, treningów czy spotkań z przyjaciółmi. Pojawiają się trudne emocje.

Instytut Profilaktyki Zintegrowanej - w ramach AKCJI NAWIGACJA. Chroń siebie, wspieraj innych - próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki spsób najlepiej pomóc młodzieży w tym trudnym czasie, dlatego zaprasza uczniów w wieku od 13 do 19 lat do wypełnienia ankiety. Zebrane informacje posłużą do opracowania skutecznej strategii przetrwania, dla tych, którym jest najtrudniej.

Po zakończeniu analizy zebranych danych, prezes Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej Szymon Grzelak przedstawi raport, który może się okazać bardzo pomocny w zrozumieniu przez dorosłych potrzeb młodych ludzi w trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli. Raport będzie dostępny na profilu Archipelagu Skarbów na Facebooku. Zostaną też opracowane, możliwie najszybciej, sposoby wsparcia młodzieży - pojawią się konkretne rozwiązania. 

Ankietę można wypełnić tutaj


(elach)

 
Zdjęcie ilustracyjne/Archipelag Skarbów