Jaka jest Polka XXI w. – debata kobiet podczas warszawskiej konferencji 31 maja
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay.com

Jaka jest Polka XXI w. – debata kobiet podczas warszawskiej konferencji 31 maja

Już jutro, 31 maja, odbędzie się w Warszawie konferencja „Polka XXI w.”. Kobiety aktywne społecznie i zawodowo, ekspertki oraz przedstawicielki administracji rządowej i samorządowej będą debatować o gospodarce, rodzinie, zdrowiu ekologii, edukacji, kulturze i postępie technologicznym – czyli o tematach najważniejszych dla kobiet i Polek kwestii. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Projekt PL, a Polskie Forum Rodziców jest partnerem konferencji.
 
700 KADR 870 2022 05 30 1

Choć wydarzenie dotyczy przede wszystkim kobiet, to jednak wśród 70 uczestników konferencji znaleźli się także mężczyźni. Jednym z nich jest dr hab. prof. UAM Michał A. Michalski, prezes Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, partnera konferencji, który wystąpi w panelu dotyczącym demografii.


Polki zostaną nagrodzone


Podczas Gali Wieczornej Polka XXI w. wręczone zostaną nagrody dla liderek, które w 2021 roku znacząco wyróżniły się swoimi aktywnymi działaniami na wielu różnych płaszczyznach oraz nagrody w konkursie „Fair to Women".


Kobieca siła, nastroje i praca

 
700 arrows 2167840 1280
 
Ciekawie zapowiadają się tematy wystąpień gości, np. „Nastroje społeczne Polek w 2022 roku” z udziałem prof. dr hab. Mirosławy Grabowskiej – dyrektor CBOŚ czy „Kobieta – rynek pracy – emerytura” z udziałem prof. dr hab. Gertrudy Uścińskiej – prezes ZUS.

Georgette Mosbacher – była Ambasador USA w Polsce podejmie temat „Kobieca siła – jak osiągnąć sukces nie tracąc kobiecości?”, a minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zatytułowała swoje wystąpienie „Rynek pracy w Polsce 2022 – szok i rewolucja”.


Dlaczego potrzebujemy kobiet?

Tematem wystąpienia minister finansów Magdaleny Rzeczkowskiej jest „Walka o wzrost”, a prof. dr hab. Magdalena Gawin – dyrektor Instytutu Pileckiego jest „Solidaryzm w przeszłości i obecnie. Dlaczego potrzebujemy kobiet?”.
 
700 quiz 4168371 1280

Podjęte też zostaną ważne zagadnienia dotyczące zdrowia, kultury, edukacji, przedsiębiorczości, pracy, innowacji i nowych technologii oraz bezpieczeństwa energetycznego.


O Ukrainie i Europie

Nie zabraknie najbardziej aktualnych tematów dotyczących Ukrainy. Dyskutanci, w tym deputowane Rady Najwyższej Ukrainy, wystąpią w panelu „Jak wojna wpływa na tożsamość obywateli Ukrainy i przyszłość ich kraju?”. Podjęty zostanie też temat „Plan odbudowy Ukrainy - Rola instytucji rozwojowych w przyszłości Europy”.

Całościową informację na temat konferencji „Polka XXI w.” oraz pełen program opublikowaliśmy w tekście „Polka XXI w. – debata kobiet o najważniejszych dla nich sprawach w gospodarce, rodzinie, edukacji, zdrowiu i demografii”.
 

Wysłuchać głosu kobiet

 
700 woman 4370509 1280
 
Podstawowym założeniem konferencji jest wsłuchanie opinii nie tylko tych kobiet, które na co dzień aktywnie zabierają głos w debacie publicznej, ale także tych, które ze względu na miejsce zamieszkania, czy życiowe role nie zawsze mają okazję publicznie zaprezentować własne poglądy ze swojej perspektywy.
 
----------------------
 

Polka XXI w


Termin: 31 maja 2022 r.
Organizator: Fundacja Projekt PL
Miejsce: Regent Warsaw Hotel
Partnerzy Medialni: SuperBiznes, wGospodarce.pl, 300 Gospodarka
Partnerzy Konkursu: FRES, Girs in Tech Poland, Fair to Women
Partnerzy Konferencji: IWORIS Family, Polskie Forum Rodziców, Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, GPW
 
oprac.: wit
źródło: polka21.pl
Zdjęcia: polka21.pl, Pexels.com, Pixabay.com
Fixed Bottom Toolbar