FERIE w Poznaniu: Zobacz, co miasto przygotowało dla dzieci!

FERIE w Poznaniu: Zobacz, co miasto przygotowało dla dzieci!

W pięciu województwach (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie) w najbliższy poniedziałek ruszają zimowe ferie. Rozpoczęte 17 stycznia zimowe wakacje zakończą się 30 stycznia. Dziś przyglądamy się, co ma do zaoferowania stolica Wielkopolski, Poznań.
 
 
Warsztaty w CK Zamek
 
Warsztaty dla dzieci w dwóch grupach wiekowych (3-5 lat i 7-11 lat) przygotowało Centrum Kultury Zamek. Dla najmłodszych przewidziano zajęcia taneczne oraz ceramiczne. Troszeczkę starsi będą mogli natomiast wziąć udział w warsztatach tańca współczesnego, teatralnych, plastycznych, florystycznych oraz muzyczno-plastycznych. Szczegółową rozpiskę poszczególnych zajęć znaleźć można na stronie CK Zamek. Jak czytamy, koszt uczestnictwa w zajęciach to 15 zł (dla grupy 3-5 lat) oraz od 20 zł (grupa 7-11 lat), a informacje o biletach, daty i godziny zajęć znaleźć można na stronie CK Zamek.
 
Multisportowe Półkolonie
 
Jak informuje poznański magistrat, dla bardziej aktywnych fizycznie Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały specjalne Multisportowe Półkolonie. – Dzieci w wieku od 7 do 13 lat mogą wziąć udział w pełnym ruchu i aktywności turnusie. Organizatorzy przewidują gry zespołowe, zajęcia z instruktorem, wyjścia do kina, na basen czy lodowisko. Cena za turnus: od 300 zł. Szczegóły można znaleźć na stronie POSiR. Na czas ferii Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały także atrakcje na pływalniach oraz promocyjne ceny na bowling. Informacje na ten temat znajdują się w zakładce Akcja Zimia.
 
Nauka pływania
 
Oczywiście swoje atrakcje oferują także Termy Maltańskie, gdzie podczas dwóch 5-dniowych turnusów zaplanowana jest nauka i doskonalenie pływania, wyjście do kina, warsztaty, gry czy zawody. Jak zaznaczają organizatory, półkolonie przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat, a koszt turnusu wynosi 539 zł. Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie.
 
Cyfrowy skok w GOK
 
Zarówno dla miłośników książek, jak i komputerów oferuje zajęcia Biblioteka Raczyńskich. Pożeraczom książek (w wieku 7-12 lat) proponuje się warsztaty plastyczne, literackie, wspólne czytanie oraz zgłębianie tajemnic nauki.

Fani komputerów z kolei będą mogli skorzystać z kursu komputerowego dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Cyfrowy skok w GOK”. Dla czytelników biblioteki udział w spotkaniach jest bezpłatny, a więcej informacji na temat oferty tej poznańskiej placówki znaleźć można na stronie.
 
Dla miłośników historii
 
W Muzeum Archeologicznym nie zabraknie zajęć dla amatorów wykopalisk i starożytnej historii. Gównie w formie różnego rodzaju ciekawych gier, odbywać się będą od 18 do 28 stycznia 2022 r. w godz. 10-11:30. Plan na każdy dzień oraz szczegóły znaleźć można na stronie.
 
Historyczne światy
 
Na warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 7-13 lat zaprasza Muzeum Narodowe w Poznaniu. Jak podaje poznan.pl, odbywać się będą zarówno w gmachu głównym MNP, jak i w oddziałach MNP, miejscowych i zamiejscowych (czyli w Zamku w Gołuchowie oraz w Pałacu w Śmiełowie) i będą prowadzone w okresie ferii zimowych – od wtorku do piątku, od godz. 11:15. Jak czytamy, zajęcia bazować będą na wyobraźni dzieci i przeprowadzą je przez historyczne oraz artystyczne światy. Koszt warsztatów to 12 zł (1 opiekun gratis), a harmonogram (zapisy) dostępny jest na stronie.
 
Czytam i czuję
 
Czytanie online dla najmłodszych oferuje Centrum Inicjatyw Rodzinnych, gdzie w ramach akcji „Czytam i czuję” dzieci od 5. roku życia będą mogły wysłuchać bajek i wierszy. Informacje na ten temat będą pojawiały się na bieżąco na profilu CIR na Facebooku.
 
Noc Sów
 
Specjalną ofertę dla odwiedzających ogród w dniach 15-30 stycznia przygotowało poznańskie zoo. Jak zachęcają przedstawiciele tej instytucji, wszyscy, którzy zawitają do Nowego Zoo, wraz z biletem otrzymają kartę z zagadkami, których rozwiązanie utworzy hasło, które należy wysłać na podany na karcie adres mailowy. – W odpowiedzi każdy otrzyma link do spacerów online po ogrodzie zoologicznym i spotkania ze zwierzętami, których z racji zimowej pory nie ma na wybiegach. Wirtualne wycieczki będą odbywać się w okresie ferii (17-30.01) we wtorki, środy i czwartki o godz. 12:00. Dodatkowo 21 i 22 oraz 28 i 29 stycznia o godz. 17.00 (czyli już po zamknięciu zoo) zaplanowano wycieczki po zoo w ramach Nocy Sów dla dzieci powyżej 10 lat (obowiązują zapisy) – informują. Link do zapisów oraz szczegółowe informacje zawarte są na Facebooku.
 
Wycieczki po Wielkopolsce
 
Różnorodne atrakcje dla dzieci w wieku 6-12 lat oferują także ratajskie domy kultury: „Na Skarpie”, „Jagiellonka”, „Jędruś”, „Orle Gniazdo”, „Jubilat”, „Polan Sto” i „Na Pięterku”. W programie znajdziemy m.in. wycieczki po Wielkopolsce, warsztaty, konkursy czy zajęcia sportowe. Tutaj koszt 5-dniowych półkolonii wynosi od 320 zł. Szczegółowa oferta oraz informacje o zgłoszeniach dostępne są na stronie internetowej.
 
Na półkolonie zaprasza także klub osiedlowy Kopernik. W ofercie dla dzieci w wieku 7-11 znajdziemy dwa 5-dniowe turnusy w cenie od 240 zł za każdy. Więcej na ten temat stronie klubu.
 
Wielkoformatowe igloo
 
Ciekawą ofertę przygotowała ekipa Bramy Poznania, z której skorzystać mogą organizatorzy zimowego wypoczynku w stolicy Wielkopolski. Jak czytamy w komunikacie, do wypożyczenia są pakiety przydatne przy planowaniu czasu z dziećmi. – W skład paczki wchodzą: wielkoformatowe igloo do wspólnego budowania, duże puzzle z ilustracją zimy w grodzie do składania w grupach, zestawy do stworzenia gry planszowej oraz mini scenariusz z pomysłami na wykorzystanie materiałów i edukacyjne zabawy. Wypożyczenie jest darmowe – wyliczają. Szczegóły oferty znajdziemy na stronie Bramy Poznania.
 
opracował: kjp
źródło: poznan.pl
zdjęcie: pixabay.com
Fixed Bottom Toolbar