Czy opłaca się inwestować w rodzinę? – prof. Michał A. Michalski uczestnikiem Forum Ekonomicznego w Karpaczu
- wtkaczyk
- Kategoria: AKTUALNOŚCI

W dniach 6-8 września odbywa się w Karpaczu XXXI Forum Ekonomiczne. Wydarzeniu towarzyszy hasło przewodnie „Europa w obliczu nowych wyzwań”. W trzydniowych dyskusjach udział biorą polscy i zagraniczni politycy, eksperci oraz naukowcy reprezentujący w szczególności kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Jednym z uczestników konferencji jest dr hab. prof. UAM Michał A. Michalski, prezes Fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie.
Panel o polskiej polityce społecznej wobec rodziny
Wśród ponad 500 tematów spotkań i wystąpień dotyczących bezpieczeństwa, zdrowia, ekonomii, turystyki, zagrożeń i współpracy międzynarodowej, nie zabrakło też tematyki społecznej i gospodarczej w kontekście funkcjonowania rodzin.

Dr hab. prof. UAM Michał A. Michalski będzie moderatorem dyskusji „Polityka społeczna w dobie inflacji. Czy opłaca nam się inwestować w rodzinę?”, która odbędzie się w czwartek, 8 września, godz. 11.10-12.25 w ramach Forum Innowacji.

Paneliści, wśród których znajdą się Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, Daria Marczak, pierwszy zastępca ministra polityki socjalnej Ukrainy, Gertruda Uścińska, prezes ZUS oraz Vincenzo Bassi, przewodniczący Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich we Włoszech, wypowiedzą się m.in. na temat realizacji polityki społecznej w dobie inflacji, celowości dokonywania inwestycji w rodziny, zależności transferów finansowych w ramach programów społecznych i inflacji czy sytemu świadczeń emerytalno-rentowych.
Prof. Michał A. Michalski jest naukowcem zajmującym się zagadnieniami związków ekonomii i rodziny.
Innym tematem związanym z rodziną, który pojawił się w programie Forum Ekonomicznego w Karpaczu jest problem rozwoju firm rodzinnych.
Goście i tematy Forum

Wśród zaproszonych na Forum gości znajdują się przedstawiciele ministerstw, z premierem rządu i wicepremierami na czele, posłowie, samorządowcy, liderzy gospodarczy, naukowcy, przedstawiciele mediów.
Część tematów koncentruje się wokół zagadnień związanych z rosyjską agresją na Ukrainę. Dotyczą one głównie spraw energii, żywności, bezpieczeństwa, zbrojeń i wszelkich zjawisk politycznych, gospodarczych i społecznych, które towarzyszą tej wojnie.
W czasie Forum odbywa się także wiele wydarzeń kulturalnych – spotkania z twórcami, prezentacje utworów, wystawy.
Uczestnicy Forum z wielu stron świata
Jako że Forum ma charakter międzynarodowy (w jego ramach odbywa się konferencja „Europa Karpat”), uczestniczą w nim m.in. goście z Austrii, Chorwacji, Czech, Francji, Niemiec, Szwecji, Ukrainy, USA, Włoch i in.
Raport o stanie gospodarki
Najpoważniejszym opracowaniem, które zostało przedstawione podczas Forum jest „Raport SGH i Forum Ekonomicznego” o stanie gospodarki Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Opisuje on bieżące trendy i zjawiska społeczno-gospodarcze, dając liderom podstawy do podejmowania efektywniejszych decyzji.

Forum Ekonomiczne to coroczne międzynarodowe spotkanie przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej odbywające się od 1992 r. w pierwszej połowie września.
Organizatorem Forum Ekonomicznego w Karpaczu jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Współorganizatorem jest Kancelaria Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Pełna informacja o wydarzeniu znajduje się TUTAJ.
oprac.: wit
źródło: forum-ekonomiczne.pl, pl.wikipedia.org
zdjęcia: forum-ekonomiczne.pl, Kongres 590
źródło: forum-ekonomiczne.pl, pl.wikipedia.org
zdjęcia: forum-ekonomiczne.pl, Kongres 590