Bon turystyczny z przedłużonym terminem ważności
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay.com

Bon turystyczny z przedłużonym terminem ważności

Do 30 września 2022 r. wydłużony został termin na dokonywanie płatności za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego – poinformowano w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu rządu.
 
Jak podaje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a pośrednio pomoże też branży turystycznej osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. To 500 zł jednorazowo na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

– Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju – przypomina resort, podkreślając, iż bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.
 
plakat A4 scaled 1

Jak wyliczyło ministerstwo, do października włącznie, dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł z wykorzystaniem PBT. Z bonu skorzystało zaś ok. 7 mln dzieci, a dodatkowe świadczenie aktywowano dla ponad 171 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Tymczasem, według pierwotnych założeń, ważność bonu upływała z końcem marca 2022 r. Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów termin na dokonywanie płatności za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego został wydłużony do 30 września 2022 r.

– Od sierpnia 2020 roku, czyli od momentu wejścia w życie bonu, hotele jeszcze kilkukrotnie były zamykane i otwierane, a działalność przedsiębiorców paraliżowały kolejne lockdowny. Pojawiło się ryzyko, że Polacy nie zdążą skorzystać z bonu do marca 2022 roku, na co rząd zareagował, wydłużając ten termin o kolejne miesiące – komentuje portal biznes.radiozet.pl.

Oprac. kp
Źródło: gov.pl, biznes.radiozet.pl
Zdjęcia: Pixabay.com, gov.pl
Fixed Bottom Toolbar