Edukacja domowa - poznaj od kuchni tę formę nauki
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay.com

Edukacja domowa - poznaj od kuchni tę formę nauki

Z edukacji domowej w Polsce korzysta już ponad 42 tys. dzieci i młodzieży. Coraz więcej rodzin zauważa zalety takiego nauczania i wybiera właśnie tę formę nauki dla swojego dziecka. Czym jest edukacja domowa? O tym opowiedzą eksperci z Centrum Nauczania Domowego podczas bezpłatnego webinaru, który odbędzie się jutro - 12 lipca (środa) o godzinie 18.00.

 
870 Dzialaj z nami
 

Czym jest edukacja domowa?

Z najnowszego raportu opracowanego dla Fundacji Edukacji Domowej wynika, że liczba uczniów korzystających z edukacji domowej stale rośnie. To bezpłatna i prawnie uregulowana formą nauki. W prostej definicji - to spełnianie obowiązku szkolnego poza murami szkoły.
 
Dziecko formalnie zapisane jest do konkretnej placówki szkolnej, ale nie musi do niej chodzić, uczy się w dowolnym miejscu i czasie. Podstawę programową realizuje pod okiem rodzica lub opiekuna, który przejmuje rolę edukatora.
 
870 bedroom 7473305 1280
 

Rośnie liczba uczniów korzystających z edukacji domowej

Z roku na rok edukacja domowa zyskuje na popularności. Rodzice cenią sobie wolność, jaką daje ten tryb nauczania. Dziecko uczy się bez presji i stresu, we własnym tempie i na własnych warunkach. Bez ocen i sprawdzianów, rozwijając pasje i zainteresowania. Może korzystać z nowoczesnych narzędzi i rozwiązań, aplikacji do nauki czy edukacyjnych platform.
 
Nauczanie domowe odpowiada także na potrzeby świadomych rodziców, poszukujących nowoczesnej edukacji, skoncentrowanej na indywidualnych potrzebach dziecka. Ta forma nauki daje przestrzeń do rozwijania kompetencji przyszłości, tak ważnych w zmieniającym się dynamicznie świecie.
 

Bezpłatny webinar dla zainteresowanych tematem edukacji domowej

 
870 plansza n 1
 
Wielu rodziców, a być może i samych uczniów, słyszało o edukacji domowej jako o alternatywnej formie nauki. Jednak wielu nie posiada na ten temat dokładniejszej wiedzy. W tym celu Centrum Nauczania Domowego zorganizowało webinar, podczas którego eksperci odpowiedzą na pytania i rozwieją wątpliwości dotyczące tej formy nauczania. Każdego, kto zastanawia się, jak wygląda nauka w edukacji domowej, Centrum Nauczania Domowego zaprasza 12 lipca o godzinie 18.00 na bezpłatny webinar.
 
 
Podczas spotkania specjaliści odpowiedzą, na pytania o procedury rekrutacji, naukę na internetowej platformie redakcyjnej, a także wytłumaczą, co wspólnego ma edukacja domowa z edukacją 4.0.
 
Webinar „Domowi od kuchni - poznaj nas bliżej!" rozwieje wszelkie wątpliwości i odpowie na nurtujące pytania! Wydarzenie prowadzić będą specjaliści z Centrum Nauczania Domowego:
 
Monika Kamińska-Wcisło, która opowie więcej na temat edukacji 4.0,
Patrycja Kulig, która odpowiada za internetową platformę edukacyjną i odpowie na wszystkie pytania, dotyczące nauki u Domowych
oraz Karolina Jaroni, która zajmuje się rekrutacją uczniów do Centrum Nauczania Domowego!
 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w webinarze.
 
Więcej informacji na stronie domowi.edu.pl.
 
 
Oprac.: wit
Źródło: Centrum Nauczania Domowego/domowi.edu.pl
Zdjęcia: Centrum Nauczania Domowego/domowi.edu.pl, Pixabay.com
 
870 Dzialaj z nami
 
Fixed Bottom Toolbar