Wystartowała Akademia Dziennikarska IWORIS. Nabór do drugiej edycji trwa
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay.com

Wystartowała Akademia Dziennikarska IWORIS. Nabór do drugiej edycji trwa

W sobotę 6 sierpnia odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Akademii Dziennikarskiej IWORIS. Warsztaty dedykowane wszystkim chętnym chcącym spróbować swoich szans w pracy w mediach zorganizował Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie przy wsparciu Narodowego Instytutu Wolności. Prowadzą je doświadczeni dziennikarze i specjaliści z branży mediów.
 
Są jeszcze ostatnie wolne miejsca do edycji wrześniowej Akademii Dziennikarskiej IWORIS. Najlepsi uczestnicy otrzymają roczne stypendia. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 
850 uczestnicy 2
 

Informacje, publicystyka, montaż i social media na start

Pierwsze zajęcia z przygotowywania newsów, publicystyki i podstaw montażu poprowadził Kacper Witt – wykładowca uniwersytecki na UAM w Poznaniu, pracujący w newsroomie Radia Poznań. Kolejnym tematem zajęć były tajniki social mediów. Ten blok poprowadziła Katarzyna Lachman – absolwentka komunikacji społecznej na amerykańskim Saint John's University w Nowym Jorku, redaktorka kanału portalu Piękna Dziewczyna na TikToku.
 
Podsumowując warsztaty jedna z uczestniczek powiedziała: - Za nami premierowe spotkanie w ramach Akademii Dziennikarskiej IWORIS. Wspólnie z red. Kacprem Wittem z Radia Poznań poznawaliśmy tajniki pracy w newsroomie, dowiedzieliśmy się, czym różnią się „pisanka”, „obrazek” i „rzeźba”.  Ćwiczyliśmy tworzenie newsów na kilka sposobów. Zobaczyliśmy pracę dziennikarzy podczas audycji "na żywo", poznaliśmy sprzęt radiowy. Tworzyliśmy "BIO" na TikToka.
 
870 uczestnicy 1 1f467f8e4a407f299a9be1f6befc0760.0
 
- To bardzo sympatyczni młodzi ludzie. Każdy z nich wie, po co tu przyszedł – powiedział Kacper Witt. - Są tu osoby zarówno z Wielkopolski, ale także aż z Krakowa i  Konina! To pokazuje ich determinację i prawdziwy głód wiedzy dziennikarskiej - dodał prowadzący.
 
Kolejne zajęcia już w najbliższą sobotę – 13 sierpnia.
 

Fachowo i bezpłatnie

W warsztatach uczestniczą osoby w wieku 18-26 lat zainteresowane przygodą z dziennikarstwem. Udział w zajęciach, które prowadzą doświadczeni dziennikarze radiowi oraz eksperci od mediów społecznościowych, jest bezpłatny.
 
W ramach zajęć odbywają się są m. in.:
- warsztaty tworzenia serwisów informacyjnych,
- zasady przeprowadzania wywiadów,
- nagrania w studiu radiowym,
- warsztaty tworzenia treści na TikToka i Instagrama.
 

Terminy i miejsce spotkań

 
650 studio 1 262dbbfd0a279c40cdbd7a7f4e7285e0.0
 
Warsztaty odbywają się w siedzibie Radia Poznań przy ul. Berwińskiego 5, w następujących terminach:
 
I edycja – 6, 13, 20, 27 sierpnia, godz. 9:00 – 15:00 (soboty);
II edycja, 3, 10, 17, 24 września, godz. 9:00-15:00 (soboty).
 

Szansa na stypendia i publikacje

Dwoje najlepszych absolwentów Akademii Dziennikarskiej IWORIS otrzyma roczne stypendia w kwocie 450 zł miesięcznie do grudnia 2023 r. oraz możliwość publikacji własnych materiałów w profesjonalnych mediach.
 

Są jeszcze wolne miejsca na edycję wrześniową - jak się zgłosić

Do 21 sierpnia można jeszcze aplikować na ostatnie wolne miejsca na udział w warsztatach we wrześniu. Zgłoszenie do Akademii Dziennikarskiej IWORIS należy przesłać w formie elektronicznej wypełniając i wysyłając formularz aplikacyjny, który wraz z regulaminem jest dostępny POD TYM LINKIEM.
 
W razie problemów z wysyłką formularza odpowiedzi należy przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 

Organizator i partnerzy Akademii Dziennikarskiej IWORIS

Organizator: Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, ul. Klin 9/2, 60-602 Poznań;
Partner: Radio Poznań;
Szkolenie jest finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.
 
POSŁUCHAJ wypowiedzi redaktor Elżbiety Lachman – dyrektor działu mediów IWORIS oraz redaktor naczelnej Polskiego Forum Rodzicówna na temat Akademii Dziennikarskiej IWORIS.
 
nowe
 
Na zdjęciach uczestnicy pierwszych zajęć wraz z prowadzącymi oraz studio Radia Poznań.
 
Oprac.: wit
Źródło: Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie
Zdjęcia: Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, Katarzyna Lachman, Kacper Witt, Pixabay.com, Pexels.com
Fixed Bottom Toolbar