Jutro rusza Poznański Orszak Trzech Króli – Polskie Forum Rodziców patronem medialnym
Zdjęcie: Fundacja Sternik - Poznań

Jutro rusza Poznański Orszak Trzech Króli – Polskie Forum Rodziców patronem medialnym

Organizatorem tegorocznego Orszaku Trzech Króli jest Fundacja Sternik – Poznań, a patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Forum Rodziców. Orszak wyruszy jutro, 6 stycznia 2023 r., .o godz. 12:30 z Jeżyc i przejdzie ulicami Poznania.
 
870 KADR z nazwa Orszak Trzech Króli
 

Z Jeżyc na miasta nową trasą

W tym roku w związku z trwającymi remontami w centrum miasta, Orszak Trzech Króli wyruszy nową trasą, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą legioniści rzymscy, harcerze oraz służby mundurowe.
 
Uczestnicy Orszaku zgromadzą się o 12:30 na placu pod kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana na Jeżycach, skąd po błogosławieństwie wyruszą o godz. 13.15 ulicami ulicą Dąbrowskiego, Roosevelta i Libelta do kościoła i klasztoru ojców dominikanów na ul. Kościuszki.
 
Tam o godz. 14.00 Trzej Królowie i pasterze, a wraz z nimi wszyscy uczestnicy Orszaku, pokłonią się nowonarodzonemu Jezusowi.
 
Na godz. 14.30 przewidziane jest wspólne kolędowanie przy żłóbku.
 
870 PROGRAM Orszak Trzech Króli
 

Na pamiątkę przybycia Mędrców i z przesłaniem

Tegorocznemu Orszakowi przyświeca hasło: „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Wydarzenie ma charakter ulicznych jasełek, upamiętniających przybycie trzech Mędrców ze wschodu do Betlejem, oddanie przez nich pokłonu Nowonarodzonemu Zbawicielowi i przekazaniu mu darów.
 
Przesłaniem płynącym z tych zdarzeń jest pamięć o tym, że Jezus pragnie spotkać się z każdym, niezależnie od jego wieku, pochodzenia czy statusu społecznego.
 

Kto może wziąć udział w Orszaku

W tym wyjątkowym wydarzeniu może wziąć udział każdy chętny. Wystarczy przyjść jutro (6 stycznia) przed godziną 12.30 do Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana w Poznaniu (ul. Kościelna), gdzie rozpocznie się formowanie orszaku. Pierwszym punktem programu będą występy artystyczne Rodziców i dzieci Szkoły Fundacji Sternik-Poznań.
 
870 KADR 2023 01 04 20
 

Organizator i patroni

Organizatorem tegorocznego poznańskiego Orszaku Trzech Króli jest Fundacja Sternik Poznań, która od ponad 10 lat prowadzi w mieście przedszkole oraz szkoły w modelu edukacji personalistycznej.
 
Patronatem honorowym objął poznański Orszak metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki.
 
Wśród partnerów wydarzenia są: Schola Lednicka, Akademia Familijna, Dominikanie Poznań, Przedszkole i żłobek im. Św. Aniołów Stróżów w Poznaniu, Parafie Najświętszego serca Pana Jezusa i Św. Floriana w Poznaniu, Scholarium Piarum, Manufacture of Power.
 
Patronat medialny nad poznańskim Orszakiem Trzech Króli sprawują: Polskie Forum Rodziców, Radio Emaus, MC Radio, Radio Poznań oraz Przewodnik Katolicki.
 
 
 
870 PATRONI Orszak Trzech Króli
 
CZYTAJ TAKŻE:
 
 
ZOBACZ TAKŻE:
 
 
Oprac.: wit
Źródło: Fundacja Sternik – Poznań
Zdjęcia: Fundacja Sternik - Poznań
 
870 Orszak Trzech Króli plakat Poznan 297x420 A3
Fixed Bottom Toolbar