goryl smartfon
Zdjęcie ilustracyjne

To nieprawdopodobne! Goryl ponoć uzależnił się od telefonów komórkowych!

Portal Focus.pl przywołuje historię opisaną na łamach „Chicago Sun Times”, której bohaterem jest szesnastoletni goryl Amare. Jego opiekunowie zauważyli, że w ostatnim czasie zwierzę coraz częściej jest rozpraszane przez telefony komórkowe, z których korzystają osoby odwiedzające zoo.
 
Jak czytamy, Amare z chicagowskiego Lincoln Park Zoo jest narażony na kontakt ze smartfonami ze względu na zwiedzających, którzy – widząc jego olbrzymie zainteresowanie – tym chętniej pokazują mu swoje urządzenia przez szybę.
 
– Jakby tego było mało, jego ulubione miejsce do przesiadywania znajduje się tuż obok szklanej przegrody, co dodatkowo potęguje problem. Rozwiązaniem ma być utworzenie swego rodzaju strefy buforowej, która zwiększa dystans dzielący goryla od turystów – podaje portal.
 
Zdaniem autora artykułu (TUTAJ ARTYKUŁ), tego typu historie pokazują, że uzależnienie od telefonów komórkowych jest realne i dotyczy nie tylko przedstawicieli naszego gatunku.
 
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD MATERIAŁEM WIDEO:
{source}<iframe width="683" height="384" src="https://www.youtube.com/embed/mo6qDnocB8k" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>{/source}
 
W tym miejscu możemy polecić poradnik „Dzieci w wirtualnej sieci” autorstwa ekspertów Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii.
 
– Poradnik uświadamia dorosłym, że korzystanie z wirtualnego świata i jego technicznych nowinek, takich jak smartfony, bez zasad i kontroli ze strony dorosłych może prowadzić do szkód w dziecięcej psychice i zaburzać rozwój emocjonalny. Dzieci niejednokrotnie stykają się z agresją w sieci, upokarzaniem, przejawami chamstwa oraz mają łatwy dostęp do szkodliwych, nieadekwatnych do ich wrażliwości i rozwoju emocjonalnego treści – w tym pornografii, zachęt do hazardu czy gier komputerowych pełnych wulgaryzmów i przemocy.
 
smartfon uzależnienie
 
CZYTAJ TAKŻE:
 
 
 
 
__________
oprac.: kjp
źródło: Focus
zdjęcie: Pixabay
Fixed Bottom Toolbar