handel ludźmi

Policja ostrzega przed procederem handlu ludźmi. Zagrożone dzieci!

Biuro Prewencji KGP przygotowało ulotkę dotyczącą m.in. problematyki handlu ludźmi i zaginięć osób, przeznaczoną również dla uchodźców z Ukrainy. Ulotkę można pobrać w języku polskim i ukraińskim. Problem stał się jeszcze poważniejszy w obliczu fali emigrantów zza wschodniej granicy. Zagrożone są też dzieci, które mogą zagubić się w tłumie uciekających przed wojną.
 

– Większość ludzi ma dobre intencje i chce pomagać innym. Oferuje pomoc materialną, finansową, transport, nocleg czy pracę. Możliwe jest jednak, że ktoś będzie chciał wykorzystać Twoją trudną sytuację życiową – czytamy.

 

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD MATERIAŁEM WIDEO:

{source}<iframe width="853" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/oIdGghLn0Fg" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>{/source}

 
– Dlatego pamiętaj: jeśli nie masz zapewnionego transportu lub docelowego miejsca pobytu, udaj się do najbliższego punktu recepcyjnego; korzystając z transportu oferowanego przez przypadkowe osoby, trzymaj się zawsze w grupie; zapisz lub sfotografuj numer rejestracyjny pojazdu, którym podróżujesz i w miarę możliwości prześlij go rodzinie lub znajomym; nie przekazuj obcym osobom swoich dokumentów, nie oddawaj im telefonu; korzystając z ofert zatrudnienia, bądź rozważny i czujny; bądź w stałym kontakcie z rodziną lub znajomymi; poinformuj ich o dokładnym adresie pobytu i każdej jego zmianie – apeluje KGP.

ulotka handel ludźmi

ulotka handel ludźmi jęz. ukraiński

CZYTAJ TAKŻE:

Policja stworzyła spoty informacyjne dla uchodźców z Ukrainy

Samodzielnie nie jesteśmy w stanie utworzyć szkół ukraińskich w Polsce - informuje minister edukacji i nauki

Te strony internetowe uchodźcy z Ukrainy powinni odwiedzić

Uwaga! Linia 3Plus teraz również w języku ukraińskim.

__________

oprac.: kjp
źródło: KGP
zdjęcie: KGP

Fixed Bottom Toolbar