Fundacja im. św. Cyryla i Metodego

Ojcowie w Ukrainie potrzebują wsparcia. Ojcowski Klub we Lwowie czeka na Twoją pomoc!

– Koledzy, Ojcowie, Przyjaciele społeczności Tato.Net w Ukrainie. Wszyscy wiemy co dzieje się obecnie na Ukrainie. Tam są nasi przyjaciele – ojcowie – których spotykaliśmy na Forum Tato.Net. Dziś oni i ich rodziny potrzebują naszego wsparcia. Przez zbiórkę środków pokażmy, że jesteśmy z nimi w tym trudnym czasie, że pamiętamy o nich. „Dobrzy ojcowie trzymają się razem” #OjcowieRazem #TatoNetUkraina wspieramy ojców w Ukrainie przez służbę Ojcowskiego Klubu we Lwowie – apeluje zespół Tato.Net.
 
Jak informuje Fundacja im. św. Cyryla i Metodego, poprzez kontakt z Ojcowskim Klubem Tato.Net ze Lwowa ojcowie z Ukrainy już znajdują w Polsce pomoc i bezpieczne miejsce dla swoich najbliższych. 
 
– O.K. ze Lwowa oferuje kontakt z Tato.Net w Polsce, by ułatwić ukraińskim rodzinom przyjmowanie pod bezpieczny polski dach. Do Tato.Net w Polsce zgłosiły się już dziesiątki rodzin (i wciąż napływają nowe zgłoszenia), które wyrażają gotowość do zaopiekowania się rodziną z Ukrainy. Polskie rodziny "czasowo adoptują" matki i dzieci z Ukrainy dzieląc się dachem nad głową, posiłkami, duchowym i moralnym wsparciem, ciepłą, rodzinną atmosferą.
 
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD MATERIAŁEM WIDEO:
{source}<iframe width="730" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/JehsqxVH1wI" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>{/source}
 
– Pomoc otrzymana w pierwszych godzinach wojny, od ludzi tu i z Polski, pozwoliła zorganizować pierwszą pomoc. Z Polski wielu deklaruje, że przyjmie uchodźców. I tak wielodzietna rodzina, która u nas nocowała, gdy tylko przejechała autobusem do Polski, dzięki ludziom z Tato.Net już mieszka bezpiecznie a ojciec otrzymał pracę - podkreśla ks. Grzegorz Draus, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II, gdzie działa Ojcowski Klub Tato.Net we Lwowie.
 
Kontakt: O.K. Lwów, Ukraina, ul. Stryjska 6: Lider Tyman Vitaliy oraz opiekun ks. Grzegorz Draus tel. +380975170642 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Biuro Tato.Net Lublin, Polska (kontakt po polsku, ukraińsku i rosyjsku) tel. +48 507719724
logo tato.net
 
CZYTAJ TAKŻE:
 
__________
oprac.: kjp
źródło: Fundacja im. św. Cyryla i Metodego
zdjęcie: Fundacja im. św. Cyryla i Metodego
Fixed Bottom Toolbar