Jakie są aktualne potrzeby oraz problemy uchodźców z Ukrainy – weź udział w badaniu, wypełnij ankietę w 8 minut
- wtkaczyk
- Kategoria: UKRAINA I RODZINA

Uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy znajdują schronienie w Polsce, której obywatele oraz władze samorządowe i krajowe zorganizowały i nadal prowadzą wiele działań mających wspomóc pojedyncze osoby i całe rodziny, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji zmuszone przez rosyjską agresję do opuszczenia swojego kraju. Ich potrzeby i problemy ma rozpoznać uruchomiony właśnie program badawczy, w ramach ktorego organizatorzy zwracaja się do uchodźców o zgłaszanie wszelkich spraw związanych z rynkiem pracy poprzez przygotowaną w języku ukraińskim ankietę.

Szczególnie ważnymi zagadnieniami w obliczu tej sytuacji jest zapewnienie opieki i możliwości edukacji ukraińskim dzieciom, a w przypadku dorosłych, głównie kobiet, bo mężczyźni pozostają na Ukrainie by walczyć z najeźdźcą, umożliwienie im i ułatwienie znalezienia pracy.
W ramach realizowanego projektu z konkursu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Razem możemy więcej”, wspierającego uchodźców z Ukrainy we włączaniu się w polski rynek pracy, realizowana jest ankieta (badanie) mająca pokazać aktualne potrzeby oraz problemy tej grupy. To pierwsza edycja tego typu programu aktywizacyjnego dla cudzoziemców na lata 2022–2023.

W związku z tym zespół badawczy prosi wszystkich zainteresowanych o udział w badaniu ankietowym, poprzez wypełnienie ankiety (w jęzuku ukraińskim) online znajdującej się TUTAJ.
Poniżej także kod QR z linkiem do ankiety.

Jak podają organizatorzy „Niniejsze badanie jest realizowane przez Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie w ramach projektu „Razem Możemy Więcej”. Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki zostaną̨ wykorzystane tylko w celach badawczych – aby lepiej zrozumieć́ potrzeby i oczekiwania uchodźców z Ukrainy.

Wypełnienie kwestionariusza nie powinno zająć więcej niż 8 minut. Badanie będzie powtarzane kilka razy do końca 2023 roku.
Jeśli jest Pani/Pan zainteresowana/y udziałem w kolejnych etapach projektu to na końcu formularza proszę pozostawić swój adres e-mail. Zostanie on wykorzystany tylko na potrzeby realizacji projektu.”
CZYTAJ TAKŻE:
Oprac. wit
Źródło: Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie
Zdjęcia: Pixabay.com, Pexels.com
Źródło: Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie
Zdjęcia: Pixabay.com, Pexels.com
