Jakie są aktualne potrzeby oraz problemy uchodźców z Ukrainy – weź udział w badaniu, wypełnij ankietę w 8 minut
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay.com

Jakie są aktualne potrzeby oraz problemy uchodźców z Ukrainy – weź udział w badaniu, wypełnij ankietę w 8 minut


Uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy znajdują schronienie w Polsce, której obywatele oraz władze samorządowe i krajowe zorganizowały i nadal prowadzą wiele działań mających wspomóc pojedyncze osoby i całe rodziny, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji zmuszone przez rosyjską agresję do opuszczenia swojego kraju. Ich potrzeby i problemy ma rozpoznać uruchomiony właśnie program badawczy, w ramach ktorego organizatorzy zwracaja się do uchodźców o zgłaszanie wszelkich spraw związanych z rynkiem pracy poprzez przygotowaną w języku ukraińskim ankietę.
 
poz pexels nati 11318284
 
Szczególnie ważnymi zagadnieniami w obliczu tej sytuacji jest zapewnienie opieki i możliwości edukacji ukraińskim dzieciom, a w przypadku dorosłych, głównie kobiet, bo mężczyźni pozostają na Ukrainie by walczyć z najeźdźcą, umożliwienie im i ułatwienie znalezienia pracy.
 
W ramach realizowanego projektu z konkursu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Razem możemy więcej”, wspierającego uchodźców z Ukrainy we włączaniu się w polski rynek pracy, realizowana jest ankieta (badanie) mająca pokazać aktualne potrzeby oraz problemy tej grupy. To pierwsza edycja tego typu programu aktywizacyjnego dla cudzoziemców na lata 2022–2023.
 
870 KADR opportunity 3185099 1280
 
W związku z tym zespół badawczy prosi wszystkich zainteresowanych o udział w badaniu ankietowym, poprzez wypełnienie ankiety (w jęzuku ukraińskim) online znajdującej się TUTAJ.
 
Poniżej także kod QR z linkiem do ankiety.
 
qr code
 
Jak podają organizatorzy „Niniejsze badanie jest realizowane przez Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie w ramach projektu „Razem Możemy Więcej”. Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki zostaną̨ wykorzystane tylko w celach badawczych – aby lepiej zrozumieć́ potrzeby i oczekiwania uchodźców z Ukrainy.
 
870 woman 2773007 1280 
 
Wypełnienie kwestionariusza nie powinno zająć więcej niż 8 minut. Badanie będzie powtarzane kilka razy do końca 2023 roku.
 
Jeśli jest Pani/Pan zainteresowana/y udziałem w kolejnych etapach projektu to na końcu formularza proszę pozostawić swój adres e-mail. Zostanie on wykorzystany tylko na potrzeby realizacji projektu.”
 
 
CZYTAJ TAKŻE:
 
 
 
Oprac. wit
Źródło: Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie
Zdjęcia: Pixabay.com, Pexels.com
 
Stopka mailowa2
Fixed Bottom Toolbar