Pomogą nastolatkom uporać się z trudnymi emocjami
Zdjęcie: pytam.edu.pl/FEZIP

Pomogą nastolatkom uporać się z trudnymi emocjami

W najbliższym czasie uczniowie wszystkich klas wracają do szkół. Zapowiedziano koniec zdalnego trybu nauki, przy ogólnej tendencji do luzowania obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią.
 
Jednak problemy uczniów, które pjawiły się w prawie dwuletnim okresie edukacji zdalnej, nie znikną wraz z tymi zmianami. Dzieci i młodzież nie radzą sobie dobrze z ciągle zmieniającymi się warunkami, są pełne obaw, zniechęcenia, wątpliwości co do swojej wartości, mają zaniżoną samoocenę, ich relacje rówieśnicze i rodzinne przechodzą ciężką próbę. Psychologowie obserwują wiele groźnych zjawisk, w tym załamania psychiczne, a ilość młodych pacjentów przerasta możliwości specjalistów i nie wszyscy mogą na czas otrzymać skuteczną pomoc. Skutki tych zjawisk i sytuacji są bardzo groźne.
 
Jak informują psychologowie z Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii (FEZIP) młode osoby „samodzielnie szukają sposobów na walkę ze złymi emocjami. Popularne stają się np. szamanki, które na swoich kanałach rzucają na oglądających 'pozytywne' uroki, dzięki którym młodym robi się chwilowo lepiej”.
 
Wobec zaobserwowanego braku programów edukacji emocjonalnej, które pomagałyby młodym w poradzeniu sobie z trudnymi emocjami, Fundacja proponuje plan edukacji emocjonalnej dla każdego nastolatka, zbudowany w oparciu o wiedzę i wieloletnie doświadczenie specjalistów z FEZIP.
 
Można się z nim zapoznać TUTAJ.
 
Fundacja informuje, że program jest – dzięki darczyńcom – bezpłatny i będzie stopniowo rozbudowywany.
 
Oprac.: wit
Źródło: FEZIP/pytam.edu.pl/rodzice.co
Zdjęcie: pytam.edu.pl/FEZIP
 
 
 
Fixed Bottom Toolbar