W sobotę poznaliśmy założenia nowego Polskiego Ładu. Są tam rozwiązania skierowane do rodzin. Jakie znaczenie mają te założenia? O komentarz poprosiliśmy Agnieszkę Ryś - ekspertkę Społecznej Rady Edukacji i Wychowania "Rodzinny Poznań". Oto jej opinia.

- Założenia Polskiego Ładu - nowego programu partii rządzącej - mają olbrzymie znaczenie dla polskich rodzin. Jesteśmy wdzięczni za postawienie rodziny jako podstawowej komórki społecznej w centrum zainteresowania rządzących.

- Kontynuacja istniejących już programów 500+, Maluch+ czy Mama+, a także wprowadzenie nowych udogodnień zarówno dla młodych małżeństw jak i rodzin z kilkorgiem dzieci jest ogromnym wsparciem w ich codzienności.

- Wyrażamy satysfakcję z faktu, iż rządzący zauważyli problemy m. in. na rynku mieszkaniowym i w sposób kompleksowy chcą wspomóc rodziny w nabyciu własnego mieszkania czy wybudowaniu domu.

- Wielkie nadzieje na poprawę sytuacji ekonomicznej w polskich rodzinach widzimy także w propozycjach związanych z kwestiami podatkowymi. Wprowadzenie natychmiastowego wspólnego rozliczania się małżonków, ulg czy zwolnień od podatków to krok milowy na drodze do niezależności przede wszystkim młodych małżeństw.

- Cieszymy się także, iż dostrzeżone zostały bieżące problemy wielu rodzin, wynikające ze światowej pandemii koronawirusa. Opieka psychologiczna, którą proponują rządzący może w sposób znaczący poprawić stan psychiczny wielu dzieci, które zmagają się z problemami wynikającymi z izolacji społecznej. Wiemy doskonale, że dzieci są naszą przyszłością i dlatego ich dobrostan jest dla nas szczególnie ważny.

Oprac. el, wt

Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay.com