Dlaczego niektóre duże miasta wyludniają się o wiele szybciej niż inne?

poland 3519363 1280Informowaliśmy już wielokrotnie, że prognozy demograficzne dla Polski nie są dobre. Mówił o tym, m.in. w wywiadzie dla nas dr Krzysztof Szwarc.

Niektóre miejscowości wyludniają się jednak o wiele szybciej niż inne i okazuje się, że nie tylko dlatego, że rodzi się w nich za mało dzieci, że przyrost naturalny jest ujemny. Istnieją także inne przyczyny. Na jedną z nich zwraca uwagę dr Krzysztof Szwarc w opracowaniu „Poznań wyludnia się w zastraszającym tempie”, które tutaj prezentujemy.

Dr Szwarc jest ekspertem PFR, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu; członkiem Sekcji Demografii Historycznej Polskiego Komitetu Demograficznego PAN, członkiem Polskiego Towarzystwa Statystycznego, redaktorem statystycznym Zeszytów Naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zajmuje się problematyką analiz płodności oraz statystyki społecznej. Jest ponadto członkiem Rady Rodziny przy Wojewodzie Wielkopolskim, a także Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

{phocadownload view=file|id=29|target=s}
Fixed Bottom Toolbar