Czy Poznaniowi potrzebna jest „Europejska karta równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym”? – zapowiedź transmisji debaty

meeting 1002800 1280Społeczna Rada Edukacji i Wychowania "Rodzinny Poznań" organizuje debatę z udziałem ekspertów, na którą został również zaproszony przedstawiciel prezydenta Poznania. Debata odbędzie się 5 lutego o godz. 18.00, w Poznaniu przy ul. Towarowej 35 i będzie transmitowana m.in. poprzez media społecznościowe (w tym przez Polskie Forum Rodziców).

W informacji przysłanej do redakcji organizatorzy napisali m.in.: „Planowane na najbliższej sesji Rady Miasta Poznania, dn. 11 lutego br., przyjęcie Karty Równości będzie miało głęboki i długofalowy wpływ na całą politykę Miasta i życie jego mieszkańców. Stąd pilna potrzeba zapoznania się z proponowanymi rozwiązaniami. Nasze doświadczenia wskazują, że zdecydowana większość Poznaniaków nie wie o Karcie nic i nie zdaje sobie sprawy, że dotyczyć ona będzie praktycznie wszystkich form aktywności Miasta Poznania. Organizowana przez nas debata ma na celu zapoznanie z treściami Karty przede wszystkim rodziców, których rozwiązania zawarte w Karcie będą dotyczyć w sposób szczególny”.

Organizatorzy proponują również zapoznanie się z treścią Karty, która dostępna jest tutaj (załącznik nr 1 do uchwały) oraz materiałem opracowanym przez Ordo Iuris, który dostępny jest tutaj.


Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com
Fixed Bottom Toolbar