dr Paulina Michalska

Za nami kolejna podwójna randka małżeńska. Jak ja je lubię! Niekoniecznie muszą być w restauracji czy kawiarni. Tym razem zaprosiliśmy jedno z naszych zaprzyjaźnionych małżeństw do siebie.


Śmiać się trochę ciszej?

Choć weekend był naprawdę intensywny, to udało nam się jednak przygotować na ten niedzielny wieczór. Umówieni byliśmy dość późno, ale to tym lepiej, bo dzieciaki już spały. No… przynajmniej niektóre. Najstarsza córka doglądała młodszego syna, opowiadała mu jakieś historie siedząc przy jego łóżku, a on po pewnym czasie: „Czy oni (czyli my – rodzice i nasi goście) mogliby śmiać się trochę ciszej? Możesz ich o to poprosić?”. Zatem… Prawie wszyscy już spali, więc mogliśmy do woli rozmawiać, plotkować, śmiać się i dyskutować.
 
870 kadr pexels lisa fotios 1655329


Dom musi lśnić

Uwielbiam te randki. Zawsze można się wystroić, porozmawiać z kimś dorosłym, niekoniecznie o dzieciach, chorobach i obowiązkach, a jeśli do tego to drugie małżeństwo znacie od lat, to wieczór mija tak szybko, że nawet nie wiecie, kiedy.
A do tego oprócz mile spędzonego czasu macie też dom ogarnięty i nie wstajecie następnego dnia z myślą, że wygląda jak po przejściu tornada. Bo wiadomo! Są goście – dom musi lśnić. Ja przynajmniej tak mam. Nie lśnił jak na przyjazd królowej angielskiej, bo okien nie umyłam, ale posprzątane było na tyle, że byłam zadowolona.

Bo przecież nikt z naszych gości nie będzie sprawdzał, czy firanki pachną jeszcze płynem do płukania a obrus jest wykrochmalony jak w restauracji. Nie zapraszamy takich gości do domu, których przyjście stresowałoby nas tak bardzo, żebyśmy malowali trawnik na zielono, a ściany na biało. Jesteśmy normalni. Plan wersja „medium plus” zrealizowany.


Strój i wystrój

 
870 table 6149982 1280
 
Strój nie jak do opery (choć zmieniałam koncepcję ze trzy razy, bo szafa pełna sukienek, a nie miałam się w co ubrać), dania szybkie, lekkostrawne (bo późno jednak było, a ja jak wiecie – zaczęłam dbać o linię), do tego elegancka zastawa, świeczki ze znanego sklepu meblowego za półdarmo kupione, a robiące wieczorem efekt „WOW!” na stole, no i koniecznie buty na obcasie, a nie jakieś crocsy czy bambosze. Naprawdę można na kilka godzin zapomnieć, że za ścianą śpią dzieci.


Takie spotkanie to przyjemność

Zgoda. Ktoś może powiedzieć, na co to całe szykowanie, gotowanie? Nie lepiej pójść dokądś, żeby nas obsłużono, podano do stołu, a później posprzątano? No jasne! I my też na takie randki chodzimy. Serio! Jednakże minus ich jest taki, że restaurację kiedyś muszą zamknąć, a my lubimy posiedzieć dłużej.

Żeby było jasne. Nie musicie szukać specjalnych okazji, jak urodziny, imieniny, awans w pracy etc. Można się spotkać ot tak, bez powodu. A nie! Przepraszam! Powodem już jest chęć spotkania się. Nie wierzę, że nie lubicie się spotykać? Po tylu miesiącach izolacji myślę, że wielu z was marzy o wyjściu do znajomych, na garden party, czy zwykłe pogaduchy do restauracji. Miejsce – nieważne. Ważne z kim się macie spotkać.
 
870 pexels alexy almond 3758052
 
Warto otaczać się pozytywnymi ludźmi, z którymi spędzanie czasu sprawia nam ogromną przyjemność, ładuje nasze emocjonalne akumulatory. A jeśli macie tych znajomych tylu, że już nie wiecie kogo następnego wybrać, to może zróbcie sobie listę. My sezon randkowy właśnie rozpoczynamy.


Dbanie o swoje przyjaźnie to także dbanie o siebie

Zatem odkurzajcie odświętne zastawy, wypastujcie „dychtowne papcie” (jak to mawia nasz znajomy, czyli eleganckie buty), prasujcie koszule, szykujcie sukienki i dzwońcie po znajomych, żeby ich zaprosić. Jeśli chcecie – mogę wam udostępnić przepisy na kolację, którą przygotujecie w pół godziny. I nie chodzi mi wcale o czas dostawy cateringu. Dbajcie o siebie i swoje przyjaźnie. Dzieci naprawdę kiedyś z tego domu wyjdą w świat i oby nie okazało się później, że nie ma macie się z kim spotykać.
 
Autorka z wykształcenia jest kulturoznawcą i fizykiem medycznym. Pracuje z małżeństwami, które pragną mieć dzieci jako instruktor Creighton Model System - głównego narzędzia NaPROTechnology®. Jest mamą pięciorga dzieci i pasjonatką podróżowania.

Zdjęcia: Pixabay.com, Pexels.com