girl 4288526 1280Ze względu na ogłoszony w Polsce stan epidemii, po raz kolejny został przedłużony termin zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków. Placówki te pozostaną zamknięte do 24 maja br.

Nie jest więc jeszcze pewne czy dzieci przed wakacjami wrócą do szkół. Taka decyzja będzie podjęta w późniejszym terminie. Możliwe jest jednak, że ze względu na rozwój sytuacji epidemiologicznej nauka na odległość będzie kontynuowana do końca roku szkolnego, a także nie jest wykluczone, że również we wrześniu. Każdy scenariusz jest możliwy.

Minister edukacji, Dariusz Piontkowski, ogłosił także terminy egzaminów. I tak, egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 16-18 czerwca br., a matury rozpoczną się 8 czerwca br. Co istotne, nie będzie części ustnej egzaminów, a egzaminy pisemne - jak zapewnił minister zdrowia Łukasz Szumowski - "będą przeprowadzone w maksymalnym reżimie sanitarnym". "Przewidujemy, że do 11 sierpnia będzie możliwość podania wyników maturalnych” - dodał minister Piontkowski podczas wspólnej konferencji prasowej 24 kwietnia br. Egzaminy poprawkowe zaplanowane są na początek września. 

Przypomnijmy, że szkoły, przedszkola i żłobki zawiesiły działalność 12 marca br., a od 25 marca br. jest obowiązkowa edukacja na odległość.

Szczegóły dotyczące kształcenia na odległość dostępne są tutaj.


Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com