Wakacyjna akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej

wakacje#DobreWakacje! - to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej, która ma za zadanie pomóc dzieciom i młodzieży ciekawie i bezpiecznie spędzić letni odpoczynek.

„Każdego dnia do końca wakacji będziemy zamieszczać na naszych kanałach internetowych informacje o wartościowych przedsięwzięciach edukacyjnych, sportowych czy kulturalnych oraz ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu - można przeczytać na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. - Będziemy również przypominać o bezpieczeństwie podczas wakacji. Chcemy w ten sposób wesprzeć uczniów i rodziców, którzy ze względu na pandemię koronawirusa musieli zmienić lub ograniczyć swoje plany wypoczynkowe”.

Jako pierwszą atrakcję ministerstwo zaproponowało wycieczkę po lasach Górnego Śląska. „Miłośników parków, lasów i ścieżek rowerowych zachęcamy do zapoznania się z publikacją „NIEMAPA. Lasy Górnego Śląska” - czytamy na stronie internetowej MEN. - To bogato ilustrowana propozycja dla tych, którzy chcą wspólnie z dziećmi odkrywać otaczający ich świat - ciekawe miejsca, przyrodę i kulturę. W publikacji znajdziemy propozycje leśnych wypraw urozmaiconych przejażdżką kolejką wąskotorową lub szlakiem rowerowym. Do tego zwiedzanie kompleksów parkowo-pałacowych, np. w Świerklańcu i Pszczynie, a także postindustrialnych obiektów, takich jak Sztolnia Czarnego Pstrąga czy Kopalnia Srebra”. I podany jest link do: „NIEMAPA. Lasy Górnego Śląska”.

Na facebookowym profilu MEN można znaleźć kolejne propozycje, np. „Wakacje w muzeum - letnia akcja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego” czy propozycje quizów i konkursów…


Zdjecie ilustracyjne/Pixabay.com
Fixed Bottom Toolbar