dzieckoJak można było się spodziewać zostały przedłużone w Polsce ograniczenia związane ze stanem epidemii, które obwiązywały do 10 kwietnia br. Wśród wielu restrykcji nałożonych na nas wszystkich - na czele z zakazem wychodzenia z domu bez jasno sprecyzowanej (określonej w przepisach) przyczyny - zamknięte też pozostaną szkoły, przedszkola i żłobki. 

Premier Mateusz Morawiecki, podczas konferencji prasowej 9 kwietnia br. zakomunikował, że szkoły, przedszkola, żłobki mają być zamknięte do 26 kwietnia br. Ale to nie wszystko, zostają także przesunięte matury i egzaminy ósmoklasisty - nie odbędą się w zaplanowanych wcześniej terminach"Przesuwamy egzaminy maturalne i egzaminy ósmoklasistów - poinformował premier - na pewno zakomunikujemy to co najmniej na trzy tygodnie wcześniej, kiedy te egzaminy się odbędą, i nie odbędą się wcześniej niż w czerwcu".


Po przerwie świątecznej będzie kontynuowana nauka na odległość, a odpowiedzialni za jej organizację są dyrektorzy poszczególnych placówek.

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej można przeczytać słowa ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego: „Czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Rodziców proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładają oni w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z nich łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce – podkreślił Minister Edukacji Narodowej. – Apeluję i proszę dyrektorów szkół oraz nauczycieli o zwrócenie szczególnej uwagi na równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, a także uwzględnienie możliwości psychofizycznych dzieci. Proszę wszystkie organy prowadzące i samorządy o okazanie niezbędnego wsparcia materialnego i organizacyjnego. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Dziękuję za dotychczasowe wysiłki i aktywność”.

Szczegóły dotyczące kształcenia na odległość dostępne są tutaj


Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com