Bogna Białecka, psycholog, prezes FEZiP -  Czy planowane zmiany w edukacji to REWOLUCJA?
Bogna Białecka, psycholog, prezes FEZiP

Czy planowane zmiany w edukacji to REWOLUCJA?

Czy wprowadzenie zmian w szkołach zgodnie z planowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej założeniami przyniesie uczniom więcej szkód czy pożytku?

Zdaniem psycholog Bogny Białeckiej - prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, redaktor naczelnej portalu Rodzice.co "Proponowane przez MEN zmiany są bardzo radykalne. To jest: redukcja lektur szkolnych, redukcja podstawy programowej i praktycznie zakaz zadań domowych. To wygląda na absolutną rewolucję… Nie trzeba być psychologiem, żeby wiedzieć, że w momencie, kiedy wprowadzamy dramatyczne zmiany w każdym w obszarze funkcjonowania jakichś instytucji, to będą one powodowały kryzysy. Po prostu. Sama skala proponowanych zmian jest po prostu miażdżąca i gwarantująca kryzys. Widzieliśmy to np. wtedy, kiedy były likwidowane gimnazja.  A to i tak była mała modyfikacja w porównaniu z tym, co się dzieje teraz, bo to jest rewolucja i to się rzuca w oczy". 

Więcej o planowanych zmianach w podstawie programowej i szkolnictwie - TUTAJ

Fragment wypowiedzi Bogny Białeckiej pochodzi z rozmowy przeprowadzonej przez red. Huberta Jacha na antenie Radia Poznań 14 lutego 2024 r. 

(oprac. elach)

Fixed Bottom Toolbar