pexels photo 4031818 1Szkoły pozostaną zamknięte do 24 grudnia br., czyli do tego czasu będzie kontynuowana nauka zdalna. Taką decyzję ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej 21 listopada br.

W związku z tym, że zaraz potem zaczyna się w szkołach przerwa świąteczna, dzieci nie wrócą do stacjonarnego nauczania do końca 2020 r.

Co więcej, podczas tej samej konferencji prasowej premier zapowiedział ponadto, że w tym roku szkolnym będzie tylko jeden termin ferii zimowych dla wszystkich i przypadną one w dniach od 4 do 17 stycznia, co w praktyce oznacza, że dzieci wrócą do nauczania dopiero w drugiej połowie stycznia 2021 r.

Czy będzie to nadal nauczanie zdalne, czy stacjonarne w szkołach będzie zależne od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Jednocześnie premier poinformował, że "wszelkie zasady dotyczące zasiłków opiekuńczych będą takie same jak w marcu, kwietniu, maju, czerwcu. A więc osoby, które mają dzieci w wieku takim, który uprawnia do pobierania zasiłku opiekuńczego, znają te zasady". Przypomnijmym, że szczegóły dotyczące dodatkowego zasiłku przysługującego rodzicom w związku z zamknięciem szkół (razem z wzorem oświadczenia do pobrania, które należy złożyć u pracodawcy) dostępne są tutaj.


Zdjęcie ilustracyjne/Pexels.com