language school 834138 128017 stycznia kończą się ferie dla uczniów. Czy powrócą oni do nauki w szkołach po zimowej przerwie?

Z informacji podawanych jeszcze niedawno przez ministra edukacji i nauki wynikało, że jest to możliwe, jednak zależy od ogólnej sytuacji epidemicznej w kraju.

Na piątkowej konferencji prasowej, która odbyła się po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji co do powrotu uczniów do szkół i ogłosił, że nastąpiło wejście w fazę praktyczną przygotowań do ewentualnego powrotu uczniów do nauki stacjonarnej. O tym czy taki powrót nastąpi zadecyduje w tym tygodniu premier, po konsultacjach z Radą Medyczną – powiedział minister Czarnek.

Dodał, iż przygotowano już rekomendacje dla dyrektorów, gdyby taka decyzja zapadła. Określają one sposób prowadzenia lekcji z zachowaniem wszelkich reguł sanitarnych i dystansu społecznego. Grupy uczniów mają przebywać wyłącznie w swoich salach, a lekcje dla nich poprowadzą ci sami nauczyciele. Mają obowiązywać indywidualne plany dnia dla każdej klasy.

Dalsza część konferencji, w której uczestniczył Główny Inspektor Sanitarny, dotyczyła testów na obecność Sars-Covid-2 dla nauczycieli, o czym już informowaliśmy TUTAJ

Źródła: tvp.info, oprac. wt
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay.com