Internet dla uczniów – wsparcie edukacji na odległość

children 593313 1280Ministerstwo Edukacji Narodowej na swojej stronie internetowej informuje o różnych elementach wsparcia zdalnej nauki dla uczniów (a zatem także dla rodziców) i nauczycieli. Jednym z nich jest ułatwienie dostępu do Internetu.

„Wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji prowadzimy rozmowy z operatorami sieci komórkowych na temat udostępnienia nauczycielom i uczniom darmowego lub taniego internetu – można przeczytać w materiale MEN. - Poprosiliśmy operatorów o wprowadzenie bezpłatnego transferu danych dla uczniów i nauczycieli, dzięki czemu otrzymają oni równe szanse w korzystaniu z dostępnych narzędzi do zdalnej nauki”.

Okazuje się - jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej MEN - że „Orange udostępniła specjalny pakiet 100 gigabajtów internetu za złotówkę” i że wystarczy zarejestrować się przez Orange Flex i podać specjalny kod EDUFLEX, aby pakiet zaczął działać”. Także „Play24 przygotował dla uczniów pakiet dodatkowych 10 GB danych. Dotyczy to klientów wszelkich typów usług abonamentowych, MIX oraz na kartę. Można go aktywować bezpośrednio w aplikacji Play24”. Do akcji przyłączyła się też sieć T-Mobile, gdzie „każdy klient, także uczniowie, może skorzystać z dodatkowych, bezpłatnych pakietów internetu, które sieć przygotowała na okres trwania epidemii”.

Na stronie internetowej MEN można również przeczytać, że operatorzy mają „systematycznie (w każdym tygodniu) udostępniać kolejne pakiety, by w czasie wzmożonej pracy i edukacji zdalnej uczniowie mogli swobodnie korzystać z internetu”, a także, że UPC Polska w ramach akcji „Internet dla edukacji” oferuje nauczycielom „bezpłatny internet światłowodowy o prędkości do 150Mb/s na 6 miesięcy”.

O wszystkich działaniach wspierających edukację na odległość można przeczytać tutaj.


Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com
Fixed Bottom Toolbar