"Dobry start" - gdzie i do kiedy składać wnioski

school times 3599178 1280Rodzice i opiekunowie uczniów wybierają metodę online podczas skladania wniosków oświadczenie w programie "Dobry start". Złożono ich  1,93 mln . 2,06 mln – to liczba świadczeń już przyznanych. „Dobry start” to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. 

Jak złożyć wniosek o „Dobry Start”?

Wniosek o świadczenie z programu można składać przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej.

Od sierpnia wnioski można składać drogą tradycyjną bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa zachęcamy jednak do korzystania głównie z elektronicznej drogi składania wniosków przez Internet. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski nasze wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii.

Kto może złożyć wniosek?

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wnioski można składać także w trakcie roku szkolnego, jednak nie później niż do 30 listopada.

na podst. informacji MRPiPS.gov.pl
zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com 

Fixed Bottom Toolbar