Jak pomóc młodym ludziom znaleźć sens życia? DEBATY MAMY i TATY 2022

DMiT YT 2022Badania pokazują, że poczucie sensu życia jest jednym z czynników najlepiej chroniących przed problemami, które na coraz większą skalę dotykają młodych ludzi: lękami, depresją, uzależnieniami i zaburzeniami psychicznymi.
 
Logoterapia pomaga ten sens odnaleźć, dlatego jest jedną z form pomocy młodzieży, doświadczającej frustracji, pustki egzystencjalnej czy uzależnienia np. od Internetu. Rodzice, którzy znają swoje dzieci najlepiej, najprędzej zauważą izolację społeczną syna czy córki, porzucenie dotychczasowych pasji, kłopoty ze wstawaniem rano z łóżka, wyczerpanie fizyczne albo psychiczne.
 
W ocenie problemu pomoże rozmowa, jednak nie formie wyrzutów, tylko chęci zrozumienia. Warto powiedzieć też dziecku o swoich emocjach i zapewnić o pragnieniu pomocy i wsparcia. Jeśli dziecko nie chce rozmawiać z rodzicem, warto, by postarał się on o możliwość spotkania z psychologiem czy inną zaufaną osobą.
 
Jak traktować osoby z depresją? Na czym polega istota uzależnienia? Jak wesprzeć dziecko, które nie chce otworzyć się na rodzica? Jak stworzyć sieć wsparcia?
 
Na te i wiele innych pytań odpowiada w audycji pt. DEBATY MAMY i TATY dr Roman Solecki, dyrektor Krakowskiego Instytutu Logoterapii, pedagog, profilaktyk, logoterapeuta oraz psychoterapeuta uzależnień i nauczyciel akademicki.
 
Polecamy Państwu cykl dwudziestu audycji radiowych z odpowiedziami na najważniejsze pytania dotyczące dorastania dzieci. 
Przygotowali je dla Państwa m.in. eksperci Polskiego Forum Rodziców oraz Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii.
 
 
Pozostałe audycje dostępne są na kanale YT -  Polskie Forum Rodziców. 
Zapraszamy!
 
(oprac. AD, elach)
 
DMiT YT 2022
Fixed Bottom Toolbar