Ekspert PFR w TVP3 o prezydenckim projekcie zmiany Konstytucji uniemożliwiającym adopcję dzieci przez pary jednopłciowe

Michal w TVPEkspert Polskiego Forum rodziców - prof. Michał A. Michalski - był gościem programu „Lustra” w TVP3 Poznań 8 lipca br.

Tematem rozmowy był prezydencki projekt zmiany Konstytucji RP, który 6 lipca br. trafił do Sejmu. Prezydent Andrzej Duda proponuje zmianę, która uniemożliwiłaby adoptowanie dzieci przez "osobę pozostającą w związku jednopłciowym". Na stronie internetowej Prezydent.pl - w uzasadnieniu można przecztać m.in.: "...polskie społeczeństwo było wielokrotnie o to pytane i odsetek osób przeciwnych adopcji dzieci przez pary jednopłciowe zawsze był powyżej 70 proc., a w niektórych sondażach nawet ponad 80 proc.". 

Prof. Michalski, komentując ten projekt, powiedział m.in., że wpisuje się on w całokształt ostatnich działań obecnego prezydenta, który wielokrotnie wypowiadał się na temat praw rodziców, konieczności ich wzmocnienia i ochrony dzieci.

Program, w którym wziął również udział Bartosz Brzeziński ze Społecznej Rady Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań”, można obejrzeć tutaj.
Fixed Bottom Toolbar