Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny w obronie praw rodziców

rodzice"Ja chcę Polski, gdzie rodzicie rzeczywiście mają zagwarantowane ich prawo wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami” - powiedział prezydent Andrzej Duda w wielkopolskim Czarnkowie 1 lipca br. - kontynuując: „ i żeby nikt nie miał prawa im wtrącać się i ingerować w to, jak ich dzieci są wychowywane. Żeby chociażby arogancko i bezczelnie wtłaczać dzieciom propagandę seksualną w szkole i to nie jako państwo polskie, tylko jako jakieś organizacje, które są do szkoły wpuszczane przez nieodpowiedzialne samorządy. Nie może tego być.”

Prezydent powiedział ponadto: „Nie zgadzam się i nigdy nie pozwolę na agresywną seksualizację dzieci".

Mówił także, że nie pozwoli na „eksperymenty na dzieciach” w kontekście adopcji przez pary jednopłciowe, „bo to jest eksperymentowanie na dzieciach. Nie pozwolę na eksperymenty na dzieciach”.

Prezydent Duda odniósł się również do konstytucyjnych zapisów, mówiąc: „polskie państwo w sposób szczególny chroni rodzinę, chroni macierzyństwo i rodzicielstwo. A małżeństwo, to związek kobiety i mężczyzny – to jest polska Konstytucja". Przypomnijmy, że chodzi o art. 18 Konstytucji RP, który stanowi: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”.

Całe wystąpienie można obejrzeć tutaj.

Warto również dodać, że prezydent podpisał Kartę Rodziny, o czym pisaliśmy tutaj, a także, że występował już w obronie praw rodziców, o czym informowaliśmy tutaj


Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com


Fixed Bottom Toolbar