„Nikt nie ma prawa narzucać rodzicom, w jaki sposób mają wychować swoje dzieci” - prezydent Andrzej Duda podpisał Kartę Rodziny

64fca61f1689127f08316f73373b64ca1591778580206Wydarzyło się coś, na co wielu rodziców czekało od miesięcy, o konieczności czego informowaliśmy na naszym portalu wielokrotnie: konstytucyjne prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami zostały dziś publicznie przypomniane, potwierdzone i „przypieczętowane” przez najważniejszą osobę w państwie – prezydenta Andrzeja Dudę, który podpisał Kartę Rodziny.

Podpisując ten dokument, swoiste zobowiązanie względem rodzin, prezydent podziękował rodzicom: „Rodzina stanowi dla mnie podstawową wartość polskiego państwa – powiedział. – Rodzina, tak jak stanowi Konstytucja, wymaga szczególnej ochrony i wsparcia, a rodzice są tymi szczególnymi członkami naszej społeczności, którzy poprzez wychowanie dzieci szczególnie przyczyniają się do rozwoju Rzeczpospolitej Polskiej za co im dziękuję”. Wytłumaczył ponadto, że „Karta Rodziny (…) pokazuje te podstawowe elementy, w których zobowiązuje się chronić rodzinę i chronić interesy rodziny, a także sprawy jej członków, przede wszystkim dzieci”.

Karta Rodziny – oprócz gwarancji kontynuacji świadczeń rodzinnych, takich m.in. jak Program Rodzina 500 Plus czy Dobry Start 300 Plus, wprowadzenia tzw. bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko – zawiera także inne elementy (zobowiązania), np. „obronę instytucji małżeństwa”. „Obrona instytucji małżeństwa wobec tak wielu debat i prądów ideologicznych, które niemal siłą są nam wtłaczane, ma dla stabilności i budowania sprawnie funkcjonującego państwa ogromne znaczenie – tłumaczył prezydent. – Przede wszystkim małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, zgodnie z zapisami Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Nie ma więc i nie będzie małżeństwa w żadnej innej postaci”.

Co więcej, Karta Rodziny zakłada również „ochronę dzieci przed ideologią LGBT”, co nieodmiennie wiąże się z prawem rodziców do decydowania o tym, w jakim duchu chcą wychowywać własne dzieci. A to konstytucyjne prawo w ostatnich czasach nie zawsze było przestrzegane, o czym informowaliśmy wielokrotnie na naszym portalu alarmowani przez rodziców. Tymczasem prezydent, podpisując Kartę Rodziny gwarantującą ochronę dzieci w tym względzie powiedział: „Nikt nie ma prawa narzucać rodzicom, w jaki sposób mają wychować swoje dzieci, a tym bardziej narzucać treści, które zdaniem rodziców są szkodliwe”. Karta Rodziny zakłada „zakaz propagowania ideologii LGBT w instytucjach publicznych”.

Prezydent powiedział również, że „to rodzice są odpowiedzialni za edukację seksualną swoich dzieci. Państwo musi uszanować rodzinę. (…) Rodzice mają prawo do weryfikowania, co mają do zaproponowania różne programy przez różnego rodzaju instytucje, także instytucje szkolne”.

Więcej o Karcie Rodziny, w tym o jej pozostałych elementach, w wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy, które dostępne jest tutaj.


Fixed Bottom Toolbar