„Mamy obowiązek chronienia naszych dzieci” – prezydent Andrzej Duda o prawach rodziców

71114398 2490217851064337 8499594494709071872 nNie milkną echa podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę Karty Rodziny. Wobec niezrozumienia jej istoty, przeinaczań, a niekiedy wydaje się nawet, że złej woli niektórych środowisk czy mediów, prezydent wrócił do tego tematu podczas swojego wystąpienia w Lublinie 15 czerwca br.

„Podpisałem Kartę Rodziny - tłumaczył - pokazując jakie treści są zapisane w naszej Konstytucji. Nie mam wątpliwości, że podstawą rozwoju naszego kraju, która musi znajdować się pod szczególną ochroną, jest rodzina, małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny oraz rodzicielstwo”.

Po raz kolejny odniósł się do konstytucyjnego prawa wychowywania dzieci przez rodziców w zgodzie z własnymi przekonaniami: „Za to, że to głośno wypowiedziałem i że nie zgadzam się, aby do szkoły bez zgody rodziców były przemycane treści o charakterze ideologicznym, które mają kształtować psychikę dzieci, kształtować ich moralność, zostałem zaatakowany” – mówił prezydent. I dalej: „Rodzice mają prawo do ochrony swojego dziecka przed wpływem ideologii, które są sprzeczne z ich własnymi przekonaniami. Mają do tego święte prawo, które jest prawem konstytucyjnym. Kto chce naruszyć to prawo, w sposób jaskrawy łamie Konstytucję, łamie prawa rodziny! Ja się na to nie zgadzam".

Przypomnijmy, że 10 czerwca prezydent Andrzej Duda podpisał Kartę Rodziny, dokument (swoiste zobowiązanie względem rodzin) który – oprócz gwarancji kontynuacji świadczeń rodzinnych, takich m.in. jak Program Rodzina 500 Plus czy Dobry Start 300 Plus, wprowadzenia tzw. bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko – zawiera także inne elementy (zobowiązania), np.: „obronę instytucji małżeństwa” czy „ochronę dzieci przed ideologią LGBT”, co nieodmiennie wiąże się z prawem rodziców do decydowania o tym, w jakim duchu chcą wychowywać własne dzieci. Więcej na temat Karty Rodziny pisaliśmy tutaj.


(za: w polityce.pl)

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Agnieszka Podgórska
Fixed Bottom Toolbar