pexels photo 5792901Już po raz dwunasty odbyło się jedyne w swoim rodzaju spotkanie, które co roku gromadzi setki ojców z Polski, a także z zagranicy. Tegoroczne Forum Tato.net, bo o nim tu mowa, odbyło się w formule online w minioną sobotę 14 listopada br. pod hasłem Ojciec Zaangażowany & Solidarny – Jak wyznaczać ojcowskie priorytety?

Wydarzenie to jest swoistym fenomenem również - jak potwierdzają zagraniczni goście - w skali światowej. O jego unikalności nie świadczy oczywiście to, że około tysiąc mężczyzn postanawia razem spędzić cały dzień, ale to, że chcą oni poświęcić ten dzień poszerzaniu wiedzy o ojcostwie oraz wymianie pomysłów i doświadczeń, jak można „bycie tatą” podnieść na wyższy poziom.

Tegoroczne forum, które tematycznie dotykało kwestii zaangażowania i solidarności, jednocześnie poruszało zagadnienie, jak wśród wielu spraw, zadań, obowiązków i wyzwań zarezerwować właściwe miejsce i czas dla tych, którzy czekają, żeby tata ich pochwalił, przytulił i wziął za rękę. Żeby pokazał bezpieczną drogę do dorosłości.
Wśród prelegentów i panelistów Forum Tato.net jak zwykle było wiele znamienitych postaci: ludzi sportu, estrady, biznesu oraz nauki, którzy dzielili się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, pokazując, że wśród wielu karier życiowych ojcostwo zajmuje miejsce wyjątkowe.

Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in.: Cyfrowy świat a życie rodzinne – jak ustawiać priorytety?; Vademecum przedsiębiorczego taty – jak nauczyć dziecko oszczędzania i wydawania; Nawyki, czyli zaangażowanie na co dzień – jak je budować i utrwalać?; Ojciec silny wiarą – panel o najważniejszej misji chrześcijańskiego taty; Gdy jesteś tatą niemowlaka; Firma zaangażowana w kulturę odpowiedzialnego ojcostwa; Kilka ważnych kwestii, gdy jesteś tatą dziecka w wieku szkolnym; Gdy jesteś tatą nastolatka – pytania, które trzeba postawić; Gdy Twoje dziecko zostaje rodzicem – jakie priorytety dla dziadków?

Czy warto brać udział w tego typu spotkaniach? Czy warto pomyśleć o uczestnictwie w kolejnym Forum Tato.net? Kto nie był, powinien spróbować, a kto choć raz był… pewnie już rezerwuje sobie czas w kalendarzu na przyszly rok.


prof. Michał A. Michalski


Zdjęcie ilustracyjne/Pexels.com