Czy należy dzieciom zabierać smartfony? #Debaty Mamy i Taty

DMiT YTProblemy ze zbyt dużą ilością czasu spędzanego przed ekranem pojawiają się w prawie każdym domu. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych, w dodatku dorosłym trudniej się do tego przyznać. Jak zarządzać swoim czasem w tym obszarze i jak pomóc dzieciom – podpowiada Michał Borkowski, psycholog, na co dzień pracujący z dziećmi, młodzieżą i rodzicami.

Raczej nie zabierzemy dzieciom smartfonów, bo przecież świat się zmienia, nie możemy tak radykalnie ich ograniczać i wychowywać na cyfrowych analfabetów. Trzeba po prostu spróbować nauczyć je mądrze korzystać z technologii.

Ta nauka wymaga ogromnego wysiłku i uwagi ze strony rodzica. Istnieją sprawdzone patenty, żeby przebiegała ona w miarę spokojnie, bez frustracji jednej i drugiej strony.

Dobrze wiemy, że problem uzależnienia od mediów dotyczy również dorosłych. Tego jesteśmy mniej świadomi i łatwiej się usprawiedliwiamy, bo przecież w przeciwieństwie do dzieci czytamy same mądre rzeczy i bardzo ważne informacje. Czy rzeczywiście tak jest?

Polecamy audycję radiową pt. Debaty Mamy i Taty z udziałem Michała Borkowskiego – psychologa. O życiu przed ekranami smartfonów, tabletów i komputerów z ekspertem rozmawia red. Joanna Sztaudynger.


Projekt dofinansowany ze środków Wojewody Wielkopolskiego. 

Fixed Bottom Toolbar